اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

قطعه سازان با مشکل کمبود سرمایه در گردش دست و پنجه نرم می کنند

نویسنده

تیم تحریریه

۲۲ خرداد ۱۳۹۸
  • 0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که تمام تولید کنندگان از جمله قطعه سازان مشکل سرمایه در گردش و تامین مواد اولیه دارند.


به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که تمام تولید کنندگان از جمله قطعه سازان مشکل سرمایه در گردش و تامین مواد اولیه دارند.

عبدالله رضیان اظهار داشت: در حال حاضر قطعه سازان مطالبات زیادی از خودروسازان دارند و از طرفی خودروساز نیز شرایط مناسبی ندارد. فضای تعامل بین قطعه ساز و خودروساز باید مدیریت شود و این امر، یک مساله مدیریتی بین خود این دو بخش است که باید به بهترین نحو آن را مدیریت کنند.

نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته حدود 4 هزار میلیارد تومان منابع بانکی برای پرداخت مطالبات قطعه سازان تامین شد و البته 7 هزار میلیارد تومان از تسهیلات 11 هزار میلیارد تومانی وعده داده شده، محقق نشده است. وزیر صمت در حال تلاش است تا امسال تابستان مبلغی به منظور پرداخت مطالبات قطعه سازان در اختیار خودروسازان قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین 100 هزار دستگاه خودرویی که نقص قطعه داشت در حال تکمیل است که این منبع حدود 9 هزار میلیارد تومان خواهد بود که بخشی از این منبع بعد از ارائه خودروها در بازار می تواند توسط خودروساز به قطعه ساز تخصیص داده شود.

نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی افزود: خودروساز نیز در حال تلاش است اما متاسفانه با توجه به شرایط فعلی، وضعیت مناسبی ندارد و قطعه ساز و خودروساز باید تعامل مناسبی در این شرایط با هم داشته باشند.

رضیان افزود: در شرایط فعلی، تامین تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکنندگان دشوار است. در حال حاضر، اکثر تولید کنندگان ازجمله قطعه سازان مشکل سرمایه در گردش دارند زیرا خرید مواد اولیه به صورت نقد انجام می شود و عمده ترین مشکل تولیدکنندگان، تامین مواد اولیه است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: آقای وزیر اعتقاد دارند که فقط 10 درصد از 1800 هزار میلیارد تومان نقدینگی موجود در کشور در بخش تولید فعال است اما می توانیم با مدیریت بهتر تا 50 درصد این نقدینگی را به تولید وارد کنیم و تا حدودی مشکل تولید را حل نماییم اما این امر، نیازمند هماهنگی و همراهی بانک ها است که متاسفانه این همراهی وجود ندارد و باید روی آن کار کنیم.

رضیان در پایان گفت: همه باید تلاش کنیم تا خطوط تولید قطعه سازان و خودروسازان متوقف نشود چراکه توقف خطوط تولید این بخش از صنعت مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد و حتی امنیت ملی را تهدید می کند.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.06 seconds.