اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

۴ خودرو روی پلت‌فرم ۳۰۱ تولید و عرضه می‌شود

نویسنده

تیم تحریریه

۱۳ خرداد ۱۳۹۸
  • 0
مدیرعامل ساپکو با بیان اینکه خودروی ۳۰۱ پروژه‌ای ملی است، اظهار کرد: این نخستین بار است که خودرویی با عمق خودکفایی بالا در کشور راه‌اندازی
می‌شود. منصور منصوری در نخستین نشست ساپکو با سازندگان پروژه ۳۰۱ از دریافت تاییدیه خودکفایی ۶۰ درصدی این خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و افزود: از مهم‌ترین مسائلی که در این پروژه اجرا خواهد شد، مستندسازی فرآیندهاست که متاسفانه در مورد پروژه‌های پیشین به دلیل انجام این کار توسط شرکای خارجی مستنداتی در دست نداریم.

وی با اشاره به شاخص‌های اصلی انتخاب تامین‌کنندگان در این پروژه گفت: توان تولید قطعه با بیشترین عمق خودکفایی، تولید محصول براساس قیمت رقابتی، وجود زیرساخت برای صادرات و توان سرمایه‌گذاری در پروژه از مهم‌ترین عواملی است که توانمندی سازندگان را برای ما محرز خواهد کرد. مدیرعامل ساپکو از برنامه این شرکت برای متوازن‌سازی قطعه‌سازان براساس رویکرد ماژولار خبر داد و تصریح کرد: براساس این برنامه برای هر قطعه دست کم دو سازنده و حداکثر سه منبع تامین خواهیم داشت. منصوری سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای خودکفایی قطعات بدون قالب‌های بدنه را ۲۸۰ میلیارد ریال و ۶۳ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: نباید فراموش کنیم که سرمایه‌گذاری زیادی در سه سال گذشته توسط ایران‌خودرو و سازندگان برای این پروژه صورت گرفته و باید این پروژه را محقق کنیم. معاون طراحی و توسعه محصول جدید ایران‌خودرو نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند تولید محصول ۳۰۱ گفت: پلت‌فرم این محصول مبنایی برای تولید و عرضه چهار خودروی دیگر توسط ایران‌خودرو خواهد بود.

عادل پیرمحمدی افزود: با دستور مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو بعد از ترک پژو پروژه تولید محصول ۳۰۱ با استفاده از توان سازندگان توانمند کشور فعال شد. وی ترک پژو را فرصتی برای خودکفایی در تولید دانست و تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در قرارداد، امکان توسعه و خودکفایی تولید ۳۰۱ بدون حضور پژو نیز امکان‌پذیر بوده است. مدیر پروژه ۳۰۱ با اشاره به مشارکت ۳۰۰ سازنده در فرآیند تامین و تولید قطعات این محصول، پیشرفت در اجرای پروژه را حاصل کار تیمی و همکاری سازندگان کشور عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در فاز توسعه‌ای قطعات و محصول هستیم و تا نیمه دوم امسال قالب قطعات به خصوص در بخش بدنه طراحی و ساخته خواهد شد. بیش از ۱۵ قالب ساز در حال ساخت ۱۹۷ قالب محصول ۳۰۱ هستند. وی افزود: تمامی قطعات محصول ۳۰۱ دارای تولیدکننده در میان سازندگان داخلی است. قرار بود تولید این محصول با نرخ داخلی‌سازی ۴۰ درصد آغاز شود اما ایران‌خودرو در آغاز با ۷۰ درصد ساخت داخل آن را تولید خواهد کرد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.068 seconds.