اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

اتحاد استراتژیک دو خودروساز بزرگ کشور کلید خورد

نویسنده

تیم تحریریه

۲۴ مهر ۱۴۰۱
  • 0
در مراسمی با امضای هفت تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شرکت‌های زیرمجموعه ایران‌‌خودرو و سایپا، اتحاد استراتژیک دو خودروساز بزرگ کشور کلید خورد.اهداف اصلی این اتحاد استراتژیک شامل توسعه همکاری‌ها بین دو خودروساز بزرگ یادشده از جمله تولید اقتصادی محصولات و قطعات، توسعه هسته‌های فناوری در ساخت و تامین، مدیریت و بهره‌برداری بهینه و کاهش هزینه‌های تمام‌شده، ارتقای سطح فناوری‌ها و به اشتراک گذاشتن دستاوردها و همچنین ارتقای عمق ساخت داخل محصولات در راستای کاهش ارزبری است.

در این مراسم، مهدی خطیبی‌ مدیرعامل ایران‌خودرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از اتحاد استراتژیک دو خودروساز، همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله لجستیک، خدمات پس از فروش، خرید، دفاتر خارجی، قوای محرکه و غیره شکل گرفت و امروز هفت تفاهم‌نامه‌ در شرکت‌های زیرمجموعه ایران‌خودرو و سایپا به امضا رسید. وی گفت: به‌طور قطع گروه ایران‌خودرو داشته‌های خود در زمینه قوای محرکه را با سایپا به اشتراک خواهد گذاشت و اکنون علاوه بر تست و ارزیابی موتور tu۵+ روی خودروی شاهین، آماده‌ایم یک موتور با حجم ۱۴۰۰ سی‌سی خود را نیز که تاکنون استفاده نشده در اختیار سایپا قرار دهیم. خطیبی خاطرنشان‌ کرد: هدف از اتحاد استراتژیک، کاهش هزینه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های خالی یکدیگر است که اکنون به نحو احسن بین دو خودروساز بزرگ کشور در حال شکل گیری است.

همچنین محمدعلی تیموری، مدیرعامل سایپا، در جمع خبرنگاران افزود: با تفاهم‌نامه‌هایی که امروز به امضا رسید، بهبود کیفیت ساخت، افزایش تیراژ و در نتیجه کاهش قیمت‌های تولید خودرو انتظار می‌رود. وی به ضعف‌های موتور توربوشارژ استفاده‌شده در خودروی شاهین اشاره کرد که در هشت ماه گذشته ایرادات و صدای غیرعادی آن برطرف شده است، اما گفت: با این حال مقرر شده شاهین را با موتور tu۵+ ایران‌خودرو تولید کنیم که مراحل تست خود را می‌گذراند. تیموری به برنامه ابلاغی کاهش سالیانه پنج‌درصدی مصرف سوخت خودروها از سوی دو خودروساز اشاره کرد و ادامه‌ داد: برای نیل به این هدف باید از موتورهایی استفاده شود که ما را به این هدف برساند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.037 seconds.