اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

کسی نمی‌تواند مانع واردات خودرو شود

نویسنده

تیم تحریریه

۰۸ مهر ۱۴۰۱
  • 0
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی درباره اهداف واردات خودرو گفت: هدف مجلس از تصویب قانون واردات خودرو در وهله اول این بود که انحصار خودروسازان شکسته شود. در وهله دوم نیز خودرو به یک کالای مصرفی تبدیل و دیگر سرمایه‌ای نباشد. در وهله سوم نیز به دنبال این بودیم که با شکسته شدن انحصار، قیمت خودرو شکسته شود تا عموم مردم با درآمدهای مختلف بتوانند به انواع خودرو دسترسی داشته باشند.

جلال رشیدی کوچی افزود: با‌این‌حال آیین‌نامه‌ای که اکنون برای واردات خودرو نوشته شده است، هیچ‌کدام از اهداف مجلس را محقق نمی‌کند. براساس این آیین‌نامه قیمت خودرو بدون هیچ تغییری باقی می‌ماند و عموم مردم نیز نمی‌توانند به خودروی دلخواه خود دسترسی داشته باشند. وی تاکید کرد: این آیین‌نامه نشان می‌دهد وزارت صمت به جای اینکه به دنبال رضایتمندی مردم باشد، تحت‌تاثیر قدرت‌های پشت پرده و پنهانی که سال‌ها مورد حمایت بودند، قرار گرفته است. رشیدی کوچی در پایان با بیان اینکه این آیین‌نامه نمی‌تواند تاثیر چندانی در ساماندهی بازار خودرو داشته باشد، تصریح کرد: ما در مجلس به دنبال این هستیم که اگر امکان دارد این آیین‌نامه اصلاح شود. آنچه مهم است تبدیل واردات خودرو به قانون است. دیگر کسی نمی تواند مانع واردات خودرو شود.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.033 seconds.