اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

سازمان ملل خواستار کاهش استفاده از خودرو در جهان شد

نویسنده

تیم تحریریه

۰۶ مهر ۱۴۰۱
  • 0
هم‌زمان با روز جهانی بدون خودرو، «برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد» در اطلاعیه‌ای از مردم جهان خواست روز ۲۲ سپتامبر (روز جهانی بدون خودرو) را گرامی داشته و از آن به عنوان فرصتی برای کاهش آلودگی هوای شهرهایشان استفاده کنند. «برنامه محیط زیست سازمان ملل» از مردم جهان خواست در این روز، به صورت پیاده یا با وسایل نقلیه غیردودزا مثل دوچرخه رفت‌وآمد کنند.

روز جهانی بدون خودرو در شهرهای اروپایی از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ سپتامبر گرامی داشته می‌شود و شهرداران این شهرها جدیت خود را برای ارائه حمل‌و‌نقل شهری پایدار و تمیز به نمایش می‌گذارند. در این روز، شهرهای مختلف جهان برنامه‌های اردوی خیابانی، دوندگی، اسب‌سواری و دوچرخه‌سواری برگزار می‌کنند تا عزم خود را برای کاهش استفاده از خودرو جهت حمل‌و‌نقل نشان دهند. سازمان جهانی بهداشت بهار امسال در گزارشی هشدار داد ۹۹درصد از جمعیت جهان در ۱۱۷ کشور، هوای آلوده تنفس می‌کنند و این مساله منجر به افزایش موارد بیماری‌های تنفسی شده است. سازمان جهانی بهداشت در این گزارش اعلام کرد هر دو گروه آلاینده هوا عمدتا از فعالیت‌های انسانی مرتبط با سوزاندن سوخت‌های فسیلی سرچشمه می‌گیرند.

این گزارش تاکید کرد در بسیاری از مناطق جهان، هوا به ذرات معلقی آلوده است که مستقیما و از راه مجاری تنفسی وارد بدن شده و بیماری ایجاد می‌کند. سازمان جهانی بهداشت هشدار داد کیفیت هوا در کشورهای شرق مدیترانه، جنوب شرقی آسیا و پس از آن قاره آفریقا، ناسالم‌تر از دیگر نقاط جهان است. داده‌های این گزارش بین‌المللی نشان داد منشا ذرات معلق که کیفیت هوا را برای تنفس کاهش می‌دهد، می‌تواند ناشی از هم فعالیت‌های انسانی و هم فعل‌و‌انفعالات طبیعی باشد: حمل‌و‌نقل، نیروگاه‌های سوختی، کشاورزی، سوزاندن پسماندها و فعالیت‌های صنعتی دیگر از یک‌سو و شن‌های صحرایی از سوی دیگر، عاملان اصلی وجود ذرات معلق در هوا به شمار می‌روند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.034 seconds.