اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

باتوجه به طراحی بلند خودروهای اس‌یووی، چرا دسته‌موتور آن‌ها زود معیوب می‌شود و علت خرابی این قطعه در خودروهایی که آفرود می‌روند، چیست؟

نویسنده

تیم تحریریه

۲۹ شهریور ۱۴۰۱
  • 0
دسته‌موتور قطعه‌ای است که موتور را به‌شاسی متصل کرده و از انتقال ارتعاش و لرزش موتور به‌شاسی جلوگیری می‌کند. طراحی این قطعه با توجه به‌کلاس و نوع خودرو متفاوت بوده و البته هر قطعه‌ای عمر مشخصی دارد.

«اخبار خودرو»،دسته‌موتور قطعه‌ای است که موتور را به‌شاسی متصل کرده و از انتقال ارتعاش و لرزش موتور به‌شاسی جلوگیری می‌کند. طراحی این قطعه با توجه به‌کلاس و نوع خودرو متفاوت بوده و البته هر قطعه‌ای عمر مشخصی دارد. به‌طور کلی این قطعه زمانی معیوب می‌شود که تنش‌های زیادی هنگام حرکت به‌خودرو وارد شود و در خودروهای شاسی‌بلند، پیچش‌های شدید منجر به‌خرابی این قطعه می‌شود. بر این اساس درپاسخ به‌قسمت دوم سوال شما باید گفت با تردد بیش از حد خودروهای آفرودی روی سطوح ناهموار، زمینه لازم برای خرابی این قطعه فراهم می‌شود. زیرا ارتعاشات وارده به‌این قطعه درچنین شرایطی تا حد چشمگیری افزایش می‌یابد. همچنین با توجه به‌ارتعاش و ضرباتی که در زمان استفاده نادرست مالک از این‌گونه خودروها به‌آن‌ها وارد می‌شود، بروز خرابی در برخی از بخش‌ها اجتناب‌ناپذیر است. بر این اساس دسته‌موتور در خودروهای اس‌یووی از بخش‌هایی است که به‌سرعت میعوب می‌شود. بنابراین همواره به‌مالکان این دسته از خودروها توصیه می‌شود از ورود به‌مسیرهای ناهموار و دارای دست‌اندازهای غیراستاندارد خودداری کنند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.052 seconds.