اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

تکذیب کاهش تولید ایران‌خودرو و سایپا

نویسنده

تیم تحریریه

۲۳ شهریور ۱۴۰۱
  • 0
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برخلاف تحلیل برخی رسانه‌ها مبنی بر کاهش تولید، بررسی آمارهای تولید دو خودروساز بزرگ کشور حاکی از افزایش تولید حدود 6/ 4درصدی در مردادماه نسبت به تیرماه است.

امید قالیباف با اشاره به خلاصه وضعیت تولید دو خودروساز بزرگ کشور در تیرماه امسال، افزود: ایران‌خودرو در چهارمین ماه امسال توانست ۴۲هزار و یک دستگاه و سایپا ۳۷هزار و ۲۴۵ دستگاه خودروی سواری و وانت تولید کند. وی گفت: بر این اساس، دو خودروساز در تیرماه امسال در مجموع ۷۹هزار و ۲۴۶ دستگاه خودرو تولید کردند. قالیباف خاطرنشان‌ کرد: با توجه به روزهای کاری در تیرماه که شامل ۱۹ روز عادی و پنج روز پنجشنبه (در مجموع ۲۴ روز کاری) بود، متوسط تولید روزانه دو خودروساز در این ماه سه‌هزار و ۳۰۲ دستگاه است. وی در ادامه به خلاصه وضعیت تولید دو خودروساز نخست کشور در مردادماه اشاره کرد و ادامه ‌داد: در این ماه ایران‌خودرو ۳۲‌هزار و ۶۷۴ دستگاه و سایپا ۳۲‌هزار و ۹۳۲ دستگاه تولید کردند، یعنی جمع تولید دو خودروساز  ۶۵‌هزار و ۶۰۶ دستگاه است. سخنگوی وزارت صمت یادآور شد: این در حالی است که روزهای کاری در مردادماه شامل ۱۶ روز عادی و سه روز پنجشنبه (در مجموع ۱۹ روز کاری) بود و به این ترتیب متوسط تولید روزانه دو خودروساز در این ماه سه‌هزار و ۴۵۳ دستگاه است. وی تصریح ‌کرد: در نتیجه افزایش تولید حدود ۶/ ۴درصدی در مردادماه نسبت به تیرماه به ثبت رسیده است.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.053 seconds.