اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

واردات، توسط 20 تا 30 واردکننده

نویسنده

تیم تحریریه

۲۳ شهریور ۱۴۰۱
  • 0
لطف‌الله سیاهکلی، نماینده مجلس، با اشاره به جزئیات آیین‌نامه واردات خودرو گفت: انتقادات بسیاری به این آیین‌نامه وارد است؛ از جمله اینکه در این آیین‌نامه به غلط آمده که واردکننده باید از تولیدکننده محصول جهت تضمین ارائه خدمات پس از فروش مجوز رسمی داشته باشد.

وی ادامه داد: این غلط است؛ چراکه تولید‌کننده خودرو که نباید برای ارائه خدمات پس از فروش تضمین بدهد، بلکه وارد‌کننده باید تضمین دهد به خودرویی که وارد می‌کند، خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد؛ حال اینکه واردکننده یا خودش این کار را انجام می‌دهد یا اینکه با شرکت‌هایی که خدمات فنی خودرو ارائه می‌دهند، قراردادی منعقد می‌کند. این عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار کرد:‌ انتقاد دیگری که به آیین‌نامه واردات خودرو وارد است درباره عوارض واردات است. ما می‌گوییم عوارض خودروهای با قیمت کمتر از ۲۰ تا ۲۵هزار دلار باید ۱۰درصد تعیین شود، اما دولت آمده به جای اینکه عوارض را رقم پایینی تعیین کنند تا قیمت این خودروها در بازار مناسب باشد، آن را شناور تعیین کرده است. سیاهکلی در پایان در پاسخ به این پرسش که چه تعدادی از وارد‌کنندگان امکان واردات خودرو را بر اساس آیین‌نامه واردات خودرو دارند نیز گفت: این آیین‌نامه به گونه‌ای است که هر کسی که توان واردات با شرط پشتیبانی بعدی را داراست می‌تواند خودرو وارد کند؛ فکر می‌کنم بیشتر از ۲۰ الی ۳۰ وارد‌کننده هستند که می‌توانند واردات خودرو انجام دهند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.059 seconds.