اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

قفل واگذاری سهام خودروسازان

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ شهریور ۱۴۰۱
  • 0
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد آخرین وضعیت واگذاری شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو گفت: در مورد این واگذاری سوء‌تفاهم‌هایی صورت گرفته است. باید توجه کرد که سهام مستقیم دولت در سایپا ۱۷درصد و در ایران‌خودرو ۵درصد است که در مورد واگذاری این سهام وزارت اقتصاد تصمیم می‌گیرد.حسین قربان‌زاده افزود: خودروسازان می‌توانند خود نسبت به واگذاری یا فروش سهام تودلی یا سایت‌های خود اقدام کنند.

هر اطلاعاتی هم که تاکنون منتشر شده توسط خود شرکت‌ها صورت گرفته است. رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: بزرگ‌ترین مانع در واگذاری سهام دولت در سایپا و ایران‌خودرو به وثیقه بودن این سهام مربوط می‌شود که برای آزادسازی این وثیقه بارها نامه زده شده است. وی ادامه داد: از طرف دیگر از آنجا که این دو سهام ارزنده هستند برای شیوه واگذاری آن یک کارگروه مشترک بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل و شش جلسه هم برگزار شده است. نتیجه این جلسات به یک سند مشترک ختم شد که حدود ۲۰درصد آن افتراقی و ۸۰درصد آن مشترک است. قربان‌زاده ادامه داد: هر دو وزارتخانه در این موضوع اشتراک نظر دارند که باید قیمت‌گذاری خودرو تا پایان سال به حداقل برسد. پیش‌نیازهای واگذاری هم مطرح و بر این موضوع تاکید شد هیچ اصلاح ساختاری نباید مسیر واگذاری را مختل کند. معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یک قفل در سایپا وجود دارد و معتقد هستیم ابتدا باید یک شرکت زیرمجموعه سایپا واگذار شود تا این قفل باز شود.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.261 seconds.