اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

آمار جدید از محصولات کامل خودروسازان

نویسنده

تیم تحریریه

۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
  • 0
براساس آمار ارائه‌شده توسط دو خودروساز بزرگ کشور، تا پایان اردیبهشت‌ماه سال ‌جاری میزان تولید خودروها و آمار تحویل‌‌‌ها نسبت به سال گذشته رشد داشته است. این در حالی است که خودروسازان برآن‌اند محصولات را کامل و بدون نقص قطعات تولید کنند؛ طبق آمار، ۶۰‌درصد محصولات تولیدی ایران‌‌‌ خودرو و ۹۰‌درصد محصولات سایپا کامل تولید می‌‌‌شوند و مقرر شده به‌زودی این میزان برای هر دو به ۱۰۰‌درصد برسد.

بر اساس آمار ارائه‌شده توسط ایران‌‌‌خودرو، از ابتدای سال‌ جاری تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه، ۷۱‌هزار دستگاه خودرو کامل و بدون کسری قطعه، تولید شده است که ۴۷‌درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است. همچنین بالغ بر ۶۲‌هزار دستگاه خودرو تجاری‌‌‌سازی و تحویل داده شده است که رشد ۴۲درصدی را نسبت به اسناد صادرشده در سال گذشته ثبت کرده است. طبق آمار ایران‌‌‌خودرو، ۶۹‌هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو طی ۵۳ روز مذکور (از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته) تحویل مشتریان شده است. بر این اساس تحویل روزانه این خودروساز از دو‌ هزار دستگاه در روز فراتر رفته است. در حال حاضر میزان تعهد معوق گروه صنعتی ایران‌‌‌خودرو  ۶۰۰۰ دستگاه ثبت شده است؛ اما تولید بدون کسری قطعات و خودروی کامل در گروه صنعتی ایران‌‌‌خودرو حدود ۶۰‌درصد تولید روزانه را به خود اختصاص داده است.  طبق وعده مدیرعامل ایران‌‌‌خودرو، از ابتدای خردادماه، تولید خودروهای ناقص متوقف خواهد شد. در این رابطه مدیران ایران‌‌‌خودرو نیز در راستای اجرای فرامین ریاست‌جمهوری، وزارت صمت و مدیرعامل این گروه صنعتی، میثاق‌‌‌نامه‌‌‌ای امضا کرده که براساس آن متعهد به تولید خودروی کامل و بدون کسری قطعه از ابتدای خردادماه شدند.

محمدعلی تیموری، مدیرعامل خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا، نیز از افزایش تولید روزانه تا مرز ۱۸۰۰ دستگاه، رشد تولید هفتگی بالغ بر ۱۰‌هزار دستگاه (۱۰‌هزار و ۲۰۰ دستگاه در هفته)، حفظ نرخ عبور مستقیم حدود ۹۰‌درصد و کاهش موجودی خودروهای ناقص کف پارکینگ، خبر داد. سایپا که در عین کسری نقدینگی با ۸۰‌هزار خودروی ناقص تا پیش از این روبه‌رو بوده است، میزان خودروهای ناقص خود را به ۲۶‌هزار دستگاه رسانده و به این ترتیب بیش از ۶۷‌درصد خودروهای ناقص خود را کاهش داده است.  به تاکید مدیرعامل سایپا، تمام سعی و تلاش سایپا بر این است که به سرعت تعداد این خودروها به صفر برسد. همچنین طبق آمار ارائه‌شده از سوی سایپا، در دوره گذشته ۸۰‌درصد خودروها ناقص تولید می‌‌‌شدند اما در حال حاضر ۹۰‌درصد خودروها کامل تولید و به واحد فروش تحویل داده می‌شوند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.034 seconds.