اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

صنعت موتورسیکلت نیازمند حمایت از دانش بنیان‌ها، تولیدکنندگان واقعی و اشتغال آفرین است

نویسنده

تیم تحریریه

۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱
  • 0
عضو انجمن صنعت موتورسیکلت ایران گفت: استفاده از نخبگان فعال در شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از تولیدکنندگان واقعی و اشتغال آفرین زمینه تولید برند ملی در صنعت موتورسیکلت را فراهم می‌سازد که نیازمند ریل‌گذاری از سوی وزارت صمت است.


عضو انجمن صنعت موتورسیکلت ایران گفت: استفاده از نخبگان فعال در شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از تولیدکنندگان واقعی و اشتغال آفرین زمینه تولید برند ملی در صنعت موتورسیکلت را فراهم می‌سازد که نیازمند ریل‌گذاری از سوی وزارت صمت است.

ابوالفضل حجازی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: تولید یکی از عناوینی است که مقام معظم رهبری در طول سال‌های گذشته به عنوان شعار سال و قطب نیاز کشور بر آن تاکید داشته‌اند. در ابعاد نظامی، علمی و منابع زیرساختی کمبودی در کشور وجود ندارد و بخش عظیم تحریم‌ها همواره متوجه بخش اقتصادی کشور با هدف آسیب‌رسانی به تولید بوده است که این موضوع اهمیت خودکفایی در اقتصاد، افزایش تولید و صادرات حتی بیش از نیاز کشور را بیش از گذشته نمایان می‌سازد که موجب بی‌اثر شدن تحریم‌ها خواهد شد.

وی در خصوص دلایل نامگذاری سال جاری تحت عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی به وجود تعداد زیادی نخبه علمی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: نخبگان کشور نخبگان با وجود برخورداری از ذهن قوی، سرمایه‌ای در اختیار ندارند و هر ساله به دلیل عدم جذب و بی توجهی از سوی مسئولان، گزینه مهاجرت را انتخاب می‌کنند و اگر این نسل جوان در سیستم اقتصادی و تولید کشور به کار گرفته نشوند وارد مشاغل بیهوده‌ای می‌شوند که ارزش افزوده و بهره‌وری برای کشور به همراه ندارد.

عضو انجمن صنعت موتورسیکلت ایران گفت: امیدوارم دولت در سال جاری از واحدهای بزرگ تولیدی و پروژه‌هایی که توانایی جذب این جوانان را دارد با لحاظ امتیازاتی حمایت نماید تا هر چه سریع‌تر از بعد علمی به تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز شویم و از سایر کشورها عقب نمانیم.

حجازی تصریح کرد: شاید مردم به دلیل نیاز خودروهای ساخت داخل با تکنولوژی قدیمی را خریداری نمایند اما باید تولیدات خود را به سطح خودروسازان جهانی برسانیم و حتی از آنها سبقت بگیریم همان طور که در ابعاد نظامی به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافتیم.

وی در ادامه بیان کرد: عبارت دانش بنیان فعالیت‌های علمی و زیرساختی را دربرمی‌گیرد که بدون آن، سایر اقدامات به نتیجه نخواهد رسید و نامگذاری سال جاری تحت این عنوان بسیار هوشمندانه، دقیق و به جا بوده است.

عضو انجمن صنعت موتورسیکلت ایران در پایان خاطرنشان کرد: اگر برای تولیدکنندگان به عنوان سرباز اقتصادی کشور به ویژه در صنعت موتورسیکلت سازی این امکان فراهم شود که با استفاده از نخبگان فعال در شرکت‌های دانش بنیان، قطعات الکترونیکی و اصلی را بسازند و مجموعه تولیدکنندگان اقدام به تاسیس یک شرکت زیربنیادی نمایند، می‌توانیم ظرف چند سال یک برند ملی در صنعت موتورسیکلت داشته باشیم اما این امر نیازمند ریل‌گذاری از سوی وزارت صمت است. امیدواریم توجه به تولیدکنندگان واقعی و اشتغال آفرین بر خلاف سالیان گذشته مورد توجه وزیر صمت فعلی قرار بگیرد، زیرا اکثر این تولیدکنندگان اکنون یا خانه نشین شده‌اند یا فعالیت کارخانه‌های آنها به یک دهم ظرفیت کاهش یافته است.لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 1.198 seconds.