اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

عدم توقف در محل های اختصاصی پارک معلولان نیاز به فرهنگ سازی دارد

نویسنده

تیم تحریریه

۳۰ دی ۱۴۰۰
  • 0
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر رعایت حقوق معلولان و جانبازان اظهار داشت: در راستای ادای احترام و رعایت حقوق معلولان و جانبازان باید از توقف در محل های اختصاصی پارک معلولان خودداری و در این زمینه فرهنگ سازی کرد.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر رعایت حقوق معلولان و جانبازان اظهار داشت: در راستای ادای احترام و رعایت حقوق معلولان و جانبازان باید از توقف در محل های اختصاصی پارک معلولان خودداری و در این زمینه فرهنگ سازی کرد.

کیومرث سرمدی واله در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو عنوان کرد: با توجه به اینکه جانبازان و معلولان سلامتی خود را در راستای دفاع از این مرز و بوم و مردم از دست داده اند و دچار ناتوانی جسمی هستند احقاق و رعایت حقوق این بخش از جامعه ضرورت دارد.

وی تاکید کرد: در راستای ادای احترام و رعایت حقوق معلولان و جانبازان باید از توقف در محل های اختصاصی پارک معلولان که برای تسهیل امور آنها در نظر گرفته شده خودداری و در این زمینه فرهنگ سازی کرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه قوانین خوبی در کشور ما برای حمایت از حقوق معلولین وجود دارد که مسئولین و دستگاه های مربوطه باید آنها را اجرا و بر اجرای آن نظارت کنند. مردم نیز باید مقید به اجرای قوانین باشند چرا که احترام به حقوق معلولان ادای انسانیت و از وظایف شهروندی است.

سرمدی در ادامه با اشاره به راه های فرهنگ سازی عدم توقف در محل های اختصاصی پارک معلولان تشریح کرد: متولیان حوزه فرهنگ سازی مانند صدا و سیما که رسانه ای ملی است و یا از طریق رسانه های مکتوب، روزنامه ها، شبکه های اجتماعی و همچنین صدور فتوا در مساجد و خطبه های نماز جمعه می توان به فرهنگ سازی در این زمینه کمک کرد. در ادارات نیز مسئولین، مدیران وزرا به فراخور مباحثی که جلسات خود دارند می توانند به فرهنگ سازی و تبیین حقوق معلولان کمک کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین به نقش آموزش و پرورش در حوزه فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش در قالب کلاس های درسی و فرصت های که در اختیار دارد می تواند در این فرهنگ سازی نقش بسیار موثری داشته باشد.لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.048 seconds.