اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

درگ سریع‌ترین سوپرکارهای دنیا، فراری SF90 در برابر مک‌لارن ۷۶۵LT

نویسنده

تیم تحریریه

۰۷ آذر ۱۴۰۰
  • 0

فراری SF90 استراداله و مک‌لارن ۷۶۵LT را می‌توان سریع‌ترین سوپراسپرت‌های حال حاضر دنیا دانست اما از بین این دو اعجوبه، کدام‌یک سریع‌تر است؟ ویدئوی زیر قصد دارد پاسخ این سؤال را مشخص کند. رانندهٔ حرفه‌ای مسابقه دنیل ابت با یک ۷۶۵LT و یک SF90 قرمزرنگ راهی باند فرودگاه شده و سه مسابقهٔ درگ را بین این دو ماشین ترتیب داده است.

روی کاغذ اوضاع کاملاً به نفع فراری است زیرا این خودرو به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو به همراه سه موتور الکتریکی مجهز است که مجموعاً ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند درحالی‌که موتور ۴ لیتری V8 توئین توربوی مک‌لارن تنها ۷۶۵ اسب بخار قدرت دارد هرچند که آزمایش‌های داینو نشان داده‌اند که قدرت واقعی ۷۶۵LT بیش از این‌ها است. فراری همچنین از مزیت چهارچرخ محرک هم برخوردار است درحالی‌که مک‌لارن تمام نیروی خود را به چرخ‌های عقب تحویل می‌دهد.

در اولین مسابقه، ابت پشت فراری نشست اما در لانچ با مشکل مواجه شد و به همین دلیل مک‌لارن به‌راحتی توانست پیروز شود. در این درگ، ۷۶۵LT در ۳.۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسید و ۴۰۰ متر را در ۱۰.۶ ثانیه طی کرد درحالی‌که این اعداد برای فراری به ترتیب ۴ ثانیه و ۱۰.۸ ثانیه بودند. در درگ دوم اما همه‌چیز طبق انتظار پیش رفت زیرا ابت لانچی عالی داشت و فراری به‌راحتی رقیب بریتانیایی را مغلوب کرد. در این درگ، SF90 ظرف تنها ۲.۸ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسید و ۴۰۰ متر را در ۹.۹ ثانیه طی کرد. نتیجهٔ درگ آخر هم مثل همین بود اما با این تفاوت که SF90 سریع‌تر عمل کرد و پس از تنها ۲.۵ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسید و پس از ۹.۶ ثانیه از خط پایان ۴۰۰ متر عبور کرد.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.128 seconds.