اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

همکاری فورد و ریویان برای توسعه خودروهای الکتریکی لغو شد

نویسنده

تیم تحریریه

۰۲ آذر ۱۴۰۰
  • 0
گروه بین الملل: فورد برنامه‌ های توسعه مشترک خودروهای الکتریکی با ریویان را کنار می‌ گذارد و هر دو شرکت بر روی پروژه‌های الکتریکی خود تمرکز خواهند کرد.


گروه بین الملل: فورد برنامه‌ های توسعه مشترک خودروهای الکتریکی با ریویان را کنار می‌ گذارد و هر دو شرکت بر روی پروژه‌های الکتریکی خود تمرکز خواهند کرد.

فورد در سال 2019 حدود 500 میلیون دلار برای ریویان سرمایه گذاری کرد (بعداً مبلغ را به 1.2 میلیارد دلار افزایش داد)، اما در نهایت آنها این خودروی الکتریکی مشترک را معرفی نخواهند کرد. به هر حال، مدت کوتاهی پس از عرضه اولیه سهام، ریویان تقریباً 50 درصد از ارزش سهام فورد را داشت.

ابتدا، شرکت ها در آوریل 2020 تصمیم گرفتند که تولید لینکلن لغو شود و اکنون، اعلام کرده اند که فورد از فناوری الکتریکی ریویان نیز استفاده نخواهد کرد.

جیم فارلی، مدیر عامل فورد، مسیر جدیدی را برای تبدیل این شرکت به تولیدکننده BEV با تعداد بالا (سالانه 600 هزار دستگاه در سطح جهانی و رتبه دوم در ایالات متحده تا پایان سال 2023) تعیین کرد و برای رسیدن به آن نیازی به ریویان ندارد.

البته انتظار می رود فورد همچنان سهامدار ریویان باقی بماند و روابط برجسته ای را گزارش می دهد. ریویان یک مورد خاص برای ما است. فارلی گفت: "این ریویان یک برادر یا یک خواهر است، زیرا ما سرمایه گذار آن هستیم."

فورد اکنون باید روی تولید، زنجیره تامین و سرمایه‌ گذاری های مهم جدید تمرکز کند، زیرا همانطور که جیم فارلی گفت، کارخانه‌ های باتری جدید احداث شده در تنسی و کنتاکی (مجموع 129 گیگاوات ساعت در سال) کافی نخواهند بود.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.122 seconds.