اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

رشد 3.6 درصدی تولید خودروی سواری

نویسنده

تیم تحریریه

۲۹ مهر ۱۴۰۰
  • 0
معاون امور صنایع وزارت صمت در پنجمین میز توسعه و تعمیق ساخت داخل با اشاره به برنامه ریزی برای تدوین ۹ پروژه در برنامه تحولی صنعت خودرو از رشد 3.6 درصدی تولید خودروی سواری در شش ماهه سال جاری خبر داد.


معاون امور صنایع وزارت صمت در پنجمین میز توسعه و تعمیق ساخت داخل با اشاره به برنامه ریزی برای تدوین ۹ پروژه در برنامه تحولی صنعت خودرو از رشد 3.6 درصدی تولید خودروی سواری در شش ماهه سال جاری خبر داد.

مهدی صادقی نیارکی در این نشست که به میزبانی ایدرو و با حضور مدیران عامل خودرو سازی، تشکل های تخصصی و قطعه سازان برگزار شد، بیان کرد: در سال ۹۸ پروژه نهضت ساخت داخل در سرفصل برنامه های وزارت صمت قرار گرفت و ساخت داخل در قالب برگزاری میزهای توسعه و تعمیق ساخت داخل و مدیریت واردات با جدیت دنبال شد.

وی با اشاره به ایجاد برش استانی برای تحقق این برنامه در سال ۹۹ از هدف گذاری توسعه ساخت داخل توسط استان ها در دو سال اخیر خبرداد و گفت: برای توسعه ساخت داخل در سراسر کشور ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هدف گذاری کردیم.

معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه با مرور برگزاری میزهای توسعه ساخت داخل در صنعت خودرو، اشاره ای به برنامه ریزی وزارت صمت برای تدوین ۹ پروژه تحولی در حوزه صنعت خودرو داشت.

صادقی نیارکی با تشریح رویکردهای پروژه تحولی صنعت خورو، بر ضرورت اصلاح ساختار اقتصادی این صنعت تاکید و خاطر نشان کرد: کاهش قیمت تمام شده در زنجیره ارزش صنعت خودرو از جمله موضوعاتی است که در این پروژه صنعتی در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به شاخص‌های اصلی در بخش صنعت داشت و گفت: در شش ماهه سال جاری بیش از ۳ هزار و۳۰۰ پروانه به بهره برداری رسیده که در مقایسه با سال گذشته روند افزایشی داشته است.

معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: همچنین در این بازه زمانی اشتغال صنعتی نیز افزایش یافته و حدود ۲۰ درصد رشد داشته است و برای بیش از ۷۶ هزار نفر اشتغال صنعتی ایجاد شده است.

گفتنی است، پنجمین میز توسعه و تعمیق ساخت‌ داخل با کاهش ارزبری ۵۶ میلیون یورویی با حضور نمایندگانی از خودروسازان و قطعه سازان برگزار شد.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.125 seconds.