اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

حذف قرعه‌کشی در سال آینده به مزاج سهام‌های خودرویی خوش نیامد

نویسنده

تیم تحریریه

۲۹ مهر ۱۴۰۰
  • 0
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه انتظار اقدام فوری وزیر در حذف قرعه‌کشی‌ها را داشت اما با موکول شدن آن به سال آینده، گروه خودرویی در حال حاضر رویکرد منفی را در پیش گرفته است.


یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه انتظار اقدام فوری وزیر در حذف قرعه‌کشی‌ها را داشت اما با موکول شدن آن به سال آینده، گروه خودرویی در حال حاضر رویکرد منفی را در پیش گرفته است.

همایون دارابی در در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص روند قیمت‌ها و معاملات سهام‌های خودرویی اظهار داشت: صنعت خودرو در شرایط ضعیفی به سر می‌برد و اظهارات وزیر صمت مبنی بر حذف قرعه‌کشی خودرو در سال آینده به مزاج بازار خوش نیامده، در صورتی که بازار انتظار اقدام فوری وزیر را داشت، به همین دلیل گروه خودرویی در حال حاضر رویکرد منفی را در پیش گرفته است.

دارابی در خصوص تاثیر افزایش نرخ ارز بر سهام‌های خودرویی افزود: افزایش نرخ ارز نیز موجب حرکت سهام‌های ‌خودرویی در جهت منفی و کاهشی خواهد شد زیرا به هر حال صنعت حودرو صنعتی وابسته به واردات است.

وی در خصوص تاثیر انتصاب رئیس جدید سازمان بورس بر انواع سهام‌ بازار و به ویژه سهام‌های خودرویی بیان کرد: به طور معمول تغییر رئیس تاثیر چندان جدی بر بازار ندارد و می‌بایست منتظر بمانیم تا رئیس جدید برنامه‌های بلندمدت خود را ارائه نماید تا به دنبال آن رویکرد بازار پس از دریافت برنامه‌ها مشخص شود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در حال حاضر بازار سرمایه با توجه به کمبود نقدینگی با نیم نگاهی به سیاست‌های دولت در زمینه نرخ بهره و فروش اوراق در حالت انتظار به سر می‌برد، تصریح کرد: موضوعات مرتبط با بهره و اوراق موجب کاهش حجم معاملات و تضعیف بازار شده و معامله‌گران در انتظار تصمیمات آتی دولت هستند.

وی در پایان به انتشار مداوم گزارشات شش ماهه بازار سرمایه اشاره و خاطرنشان کرد: در اکثر نمادهای بازار گزارش‌های خوبی منتشر شده و همین مسئله می‌تواند موجب بازگشت پتانسیل به بازار در ماه‌های آینده شود.لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.152 seconds.