اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

کمک واردات خودرو به توازن بازار

نویسنده

تیم تحریریه

۱۸ مهر ۱۴۰۰
  • 0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون ابهامات طرح ساماندهی واردات خود را رفع می‌کند، گفت: تصویب و اجرای طرح واردات خودرو منجر به ایجاد توازن در عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد. علی جدی اظهار کرد: ما در مجلس مصر هستیم که ابهامات مطرح شده به طرح ساماندهی واردات خودرو را به سرعت برطرف کنیم و بعد از رفع ابهامات در مجلس دوباره طرح را به شورا ارسال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ابهامات شورای نگهبان درباره طرح واردات خودرو خیلی پیچیده نیست و می‌توان آن را برطرف کرد، درباره تاثیر اجرایی شدن این طرح در بازار خودرو اظهار کرد: در بازار خودرو قانون طبیعی عرضه و تقاضا وجود دارد. وقتی برای عرضه مشکل داشته باشیم و عرضه نباشد، قیمت‌ها بالا می‌رود و اگر عرضه را افزایش دهیم و پاسخگوی تقاضای بازار باشیم، قیمت‌ می‌شکند.  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: با ممنوعیت واردات خودروهای خارجی شاهد افزایش چند برابری قیمت این خودروها بودیم، اما انتظار می‌رود با تصویب و تایید طرح واردات خودرو، در قیمت‌ مدل‌های خارجی کاهش داشته باشیم و در کنار آن در بخش داخلی، قیمت خودروهای حاشیه بازار هم پایین خواهد آمد. جدی یادآور شد: اگر در هر تولیدی عرضه و تقاضا با هم توازن نداشته باشد، در مصرف و قیمت آن تنش ایجاد می‌شود و ما هم به دنبال این هستیم تا مقداری عرضه و تقاضا را با هم متعادل کنیم. در واقع این طرح به ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای خودرو کمک زیادی می‌کند. وی گفت: اگر کمیسیون صنایع و معادن رفع ابهامات این طرح را در اول هفته در دستور کار قرار دهد، در نهایت این موضوع یک یا دو هفته طول می‌کشد و به محض اینکه کمیسیون این طرح را به صحن مجلس بفرستد، باید بلافاصله در دستور کار قرار گیرد. نماینده مردم شیروان در مجلس  گفت به موفقیت طرح واردات خودرو خوش‌بین هستیم.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.165 seconds.