اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

دیزل گیتی دوباره از سوی فولکس‌واگن در راه است؟!

نویسنده

تیم تحریریه

۰۴ مهر ۱۴۰۰
  • 0

اگر واژه دیزل گیت را در پدال جست‌وجو کنید با اخبار بسیار متنوعی روبرو خواهید بود. نگاهی سریع به اخبار و مقالات منتشر شده دراین‌باره میزان شوکه شدن صنعت خودرو و دنیا از دیزل گیت فولکس‌واگن را نشان خواهد داد. برندهای دیگر این غول خودروسازی نیز تحت تأثیر این قضیه قرار گرفته‌اند. اگرچه دیزل گیت تأثیر بسیار شدیدی روی برند فولکس‌واگن گذاشت اما قطعاً حرکت این خودروساز به سمت قوای محرکه الکتریکی را سرعت بخشید. متأسفانه به نظر می‌رسد رسوایی دیزل گیت فولکس‌واگن به‌طور کامل پایان نیافته است.

خبر جدید اتوموتیونیوز نشان می‌دهد مشاور دادگاه ارشد اتحادیه اروپا اخیراً اظهار داشته نرم‌افزار به‌اصطلاح “پنجره دما” فولکس‌واگن که در برخی پیشرانه‌های این خودروساز بکار رفته غیرقانونی است. البته این به معنی بازجویی رسمی دادستان اروپا از فولکس‌واگن نیست اما قضات معمولاً دیدگاه‌های مشاوران را مورد بررسی قرار می‌دهند. البته به احتمال زیاد این عدم بررسی موقتی بوده و اتحادیه اروپا می‌تواند هر زمان که خواست فولکس‌واگن را تحت تعقیب قضایی قرار دهد.

در ابتدا یکی از مشتریان در اتریش دست روی این موضوع گذاشت و گفت که نرم‌افزار فولکس‌واگن در حال استفاده از کنترل سوپاپی است که گازهای پیشرانه را از اگزوز خارج می‌کند. در شرایط خاص و زمانی که دمای بیرون بین ۱۵ تا ۳۳ درجه سانتی گراد است و خودرو در ارتفاع بالای ۱۰۰۰ متری از سطح دریا تردد می‌کند این سوپاپ توسط نرم‌افزار غیرفعال شده و بنابراین آلایندگی نیتروژن اکسید بیشتری در زمان فرایند احتراق ایجاد می‌شود.

در تئوری این نرم‌افزار برای پیشگیری از استهلاک یا گرفتگی پیشرانه طراحی شده اما مشاور دادگاه اتحادیه اروپا می‌گوید این دستگاه تقلب مشابه نرم‌افزار دیزل گیت می‌باشد. مصرف‌کنندگان اتریشی هم ادعاهای مشابهی داشته و می‌گوید این پنجره دما نشان دهنده شرایط رانندگی واقعی در این کشور و آلمان نیست. یکی از مقامات اروپایی می‌گوید نقش نرم‌افزار موردبحث در حفاظت از پیشرانه قابل توجیه نیست.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.138 seconds.