اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

درگ جذاب اوروس، کاین توربو GT، جیپ ترک‌هاوک، ب‌ام‌و X6 M و مدل X

نویسنده

تیم تحریریه

۰۴ مهر ۱۴۰۰
  • 0

زمانی که در سال ۲۰۱۷ لامبورگینی اوروس معرفی شد، یکی از قوی‌ترین و سریع‌ترین شاسی‌بلندهای دنیا به‌حساب می‌آمد؛ اما حالا از آن زمان حدود چهار سال گذشته و شاسی‌بلندهای پرفورمنس جدیدی مثل ب‌ام‌و X6 M و پورشه کاین توربو GT به بازار آمده‌اند که قصد دارند اوروس را به چالش بکشند؛ بنابراین آیا شاسی‌بلند لامبورگینی هنوز هم می‌تواند بر این رقبا غلبه کرده و جایگاه خود به‌عنوان سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا را حفظ کند؟ برای فهمیدن پاسخ این سؤال، کارواو در جدیدترین درگ خود اوروس را در برابر تعدادی از چشمگیرترین و قوی‌ترین شاسی‌بلندهای حال حاضر دنیا قرار داده است.

مطمئناً اوروس روی کاغذ کراس‌اوور چشمگیری است اما این بلندقامت ایتالیایی در برابر دیگر شاسی‌بلندهای پرفورمنس از سراسر جهان چگونه عمل خواهد کرد؟ اجازه دهید در ابتدا نگاهی به اعداد و ارقام داشته باشیم. اوروس اشتراکات زیادی با دیگر کراس‌اوورهای گروه فولکس‌واگن دارد و به‌عنوان‌مثال، پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو و گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک آن با پورشه کاین توربو GT مشترک است؛ بنابراین این دو خودرو از لحاظ فنی بسیار نزدیک به هم هستند و اوروس با ۶۵۰ اسب بخار قدرت، فقط ۱۰ اسب بخار از رقیب آلمانی قوی‌تر است.

در سمت دیگر میدان اما اوضاع کاملاً متفاوت است زیرا در اینجا دو شاسی‌بلند پرفورمنس آمریکایی حضور دارند که قوای محرکهٔ آن‌ها نه هیچ شباهتی به یکدیگر دارد و نه به اوروس. یکی از این ماشین‌ها جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک با پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ و گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک است که ۷۰۷ اسب بخار قدرت را به هر چهارچرخ تحویل می‌دهد. آمریکایی بعدی این جمع هم تسلا مدل X پرفورمنس است که برخلاف دیگر رقبا، از دو موتور الکتریکی با مجموع خروجی ۷۸۰ اسب بخار قدرت و ۱۱۴۰ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند.

ضعیف‌ترین عضو این جمع هم ب‌ام‌و X6 M کامپتیشن با پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو است که فقط ۶۲۵ اسب بخار قدرت دارد اما هماهنگی فوق‌العادهٔ این موتور با گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک را هم باید در نظر داشت که می‌تواند به کراس‌اوور پرفورمنس ب‌ام‌و کمک کند. خب با توجه به اعدادی که بیان شد، فکر می‌کنید کدام‌یک از این پنج شاسی‌بلند اسپرت و قدرتمند پیروز درگ خواهد شد؟ پاسخ این سؤال را می‌توانید در ویدئوی زیر تماشا کنید.

مشخصات فنی

ب‌ام‌و X6 M

لامبورگینی اوروس

جیپ ترک‌هاوک

پورشه کاین GT

تسلا مدل X پرفورمنس

پیشرانه ۴.۴ لیتری V8 ۴.۰ لیتری V8 ۶.۲ لیتری V8 ۴.۰ لیتری V8 ۲ عدد الکتریکی
تنفس توئین توربو توئین توربو سوپرشارژ توئین توربو
قدرت ۶۲۵ اسب بخار ۶۵۰ اسب بخار ۷۰۷ اسب بخار ۶۴۰ اسب بخار ۷۸۰ اسب بخار
گشتاور ۷۵۰ نیوتن متر ۸۵۰ نیوتن متر ۸۷۵ نیوتن متر ۸۵۰ نیوتن متر ۱۱۴۰ نیوتن متر
گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ۸ سرعته اتوماتیک ۸ سرعته اتوماتیک ۸ سرعته اتوماتیک تک سرعته
محور محرک چهارچرخ چهارچرخ چهارچرخ چهارچرخ چهارچرخ
وزن ۲۳۷۰ کیلوگرم ۲۲۰۰ کیلوگرم ۲۴۳۳ کیلوگرم ۲۲۲۰ کیلوگرم ۲۴۸۵ کیلوگرم
قیمت پایه ۱۱۰,۳۹۵ دلار ۲۲۲,۰۰۴ دلار ۹۱,۲۷۵ دلار ۱۸۳,۱۵۰ دلار ۱۰۱,۱۹۰ دلار
منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.133 seconds.