اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

برگزاری دومین همایش سراسری نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو

نویسنده

تیم تحریریه

۲۹ تیر ۱۴۰۰
  • 0
دومین همایش مجازی سراسری نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو، به‌منظور هم‌اندیشی و ارتقای رضایت مشتریان از خدمات پس‌ازفروش، با حضور مدیرعامل شرکت ایساکو برگزار شد.

 در این همایش، مهدی مونسان مدیرعامل ایساکو، نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو را بازوی اجرایی این مجموعه خواند که برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان تلاش می‌کنند و افزود: در زنجیره ارزش ایساکو، مشتریان در بالاترین جایگاه هستند و افزایش رضایت آنها از خدمات، نقطه‌عطف فعالیت‌های شرکت‌ است و این نیازها و خواست مشتری است که به تلاش‌های ما در حوزه خدمات پس‌ازفروش، معنا و سمت‌وسو می‌بخشد. مونسان در این نشست ضمن تبیین افق سال۱۴۰۰ شرکت ایساکو از اقدامات در دست انجام برای بهبود وضعیت کسب‌وکار نمایندگی‌ها و به‌تبع آن افزایش رضایت مشتریان نهایی گروه، از جمله روش هوشمند اختصاص قطعات به نمایندگی‌ها (MRP) که موجب اصلاح نظام توزیع و تسریع در تامین قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز مشتریان در نمایندگی‌ها می‌شود، خبر داد.  وی با مرور دستاوردهای سال پیش، به بهبود ۴۸درصدی نسبت ثبت درخواست‌ها و شکایات به پذیرش، کاهش ۲۱درصدی زمان رسیدگی به پرونده‌های باز و همچنین افزایش۲۰درصدی نرخ تامین و عرضه قطعات نسبت به درخواست در بخش تجاری و فروشگاهی اشاره کرد.  این همایش به‌منظور حفظ پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت برخط با نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو و مدیران دفاتر منطقه‌ای برگزار شد.

 

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.057 seconds.