اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

صادرات سرب توسط تولیدکنندگان غیرمجاز امکان پذیر نیست

نویسنده

تیم تحریریه

۱۹ تیر ۱۴۰۰
  • 0
عضو هیأت مدیره انجمن سرب ایران نسبت به بیانیه انجمن صنعت باتری و ذخیره سازی های کشور مبنی بر صادرات سرب توسط تولید کنندگان غیرمجاز واکنش نشان داد.


عضو هیأت مدیره انجمن سرب ایران نسبت به بیانیه انجمن صنعت باتری و ذخیره سازی های کشور مبنی بر صادرات سرب توسط تولید کنندگان غیرمجاز واکنش نشان داد.

سید رکن الدین سید آقا میری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو ضمن تایید وجود واحدهای غیرمجاز تولید سرب اظهار داشت: متاسفانه حضور تولیدکنندگان غیرمجاز سرب در اطراف شهرها در فعالیت تولیدکنندگان رسمی نیز اختلال ایجاد کرده است و نهادهای نظارتی و سازمان هایی که تامین کننده آب، برق و گاز این واحدها هستند باید نظارت بیشتری بر فعالیت آنها داشته باشند زیرا نه تنها به تولیدکنندگان رسمی بلکه به صنعت سرب نیز لطمه وارد خواهند کرد.

وی ادامه داد: همان طور که اشاره شد تولید کنندگان غیررسمی وجود دارند اما بیانیه منتشر شده از سوی انجمن صنعت باتری و ذخیره سازی های کشور مبنی بر صادرات سرب توسط واحدهای تولید غیرمجاز مغرضانه و از روی بی اطلاعی بوده چرا که صادرات هر نوع کالایی در کشور فقط از طریق گمرک و با تیک صادراتی از سوی وزارت صمت امکان پذیر است و مجوز صادرات تنها به تولیدکنندگان دارای پروانه تولید داده می شود. لذا واحدهای غیرمجاز همان طور که از نامشان پیداست فاقد پروانه تولید هستند و قادر به صادرات سرب نخواهند بود.

عضو هیأت مدیره انجمن سرب ایران یادآور شد: حتی صادرات سرب توسط تولیدکنندگان رسمی منوط به شروطی از جمله دو بار عرضه سرب در بورس، اخذ تاییدیه، معرفی از سوی انجمن سرب و در نهایت مجوز صادرات از سوی وزارت صمت است.

آقامیری در پایان تصریح کرد: باتریسازان متهم ردیف اول رونق فعالیت تولیدکنندگان غیرمجاز سرب هستند زیرا قیمت تمام شده تولیدکنندگان غیرمجاز به دلیل فعالیت غیرقانونی پایین تر از تولیدکنندگان رسمی است. به عبارت دیگر چون کارخانه های اعضای رسمی انجمن تولیدکنندگان سرب در شهرک های صنعتی واقع شده و دارای دفاتر رسمی مالیاتی و بیمه هستند و تمام فعالیت های اقتصادی آنان شفاف و زیرنظر نهادهای نظارتی است، هزینه های سربار آنها بیشتر از واحدهای غیرمجاز است. به همین دلیل باتریسازان مشتری اصلی تولیدکنندگان غیرمجاز هستند و متاسفانه با سواستفاده از این وضعیت نظم بازار را بر هم می زنند.لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.055 seconds.