اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

صرفه جویی ارزی 125 میلیون یورو حاصل همکاری مشترک زنجیره تامین ایران خودرو با دانش بنیان ها

نویسنده

تیم تحریریه

۱۳ تیر ۱۴۰۰
  • 0
طبق برنامه ریزی صورت گرفته، با همکاری مشترک زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو و مراکز علمی و دانش‌بنیان در پایان امسال، حدود 125 میلیون یورو صرفه جویی ارزی محقق خواهد شد.


طبق برنامه ریزی صورت گرفته، با همکاری مشترک زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو و مراکز علمی و دانش‌بنیان در پایان امسال، حدود 125 میلیون یورو صرفه جویی ارزی محقق خواهد شد.

قطعات تولید شده، حاصل همکاری شرکت‌های دانش بنیان و فناور، در تمامی خودروهای تولیدی جدید نظیر تارا و پروژه k125قابل بهره‌برداری است و رویکرد یکسان‌سازی کاربرد این قطعات در انواع خودروهای تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو، کاهش هزینه‌های قالب‌سازی و هزینه های سربار تولید را برای بخش صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور در پی خواهد داشت.

در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های گروه صنعتی ایران خودرو با رویکرد اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست‌های کلان ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در حوزه تعمیق خودکفایی، علم و فناوری و استفاده حداکثری از توان داخلی، در سال 99 احصای نیازهای فناورانه گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت‌های شبکه تامین صنعت قطعه‌سازی در 9 گروه به تفکیک مگاماژول های پنج گانه خودرو، مواد اولیه، تست و صحه‌گذاری، قالب و ابزار و حوزه اطلاعات مهندسی صورت گرفت.

این شرکت با شدت گرفتن تحریم‌های ظالمانه در سال 99 و به منظور جبران خلأ حضور مراکز علمی در صنعت قطعه‌سازی و تسهیل روند بومی‌سازی فناوری‌های مورد نیاز، زمینه‌سازی حضور شرکت‌های نوپای دانش بنیان و فناور را در حوزه‌های مختلف علم و فناوری، به منظور هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری در صنعت قطعه‌سازی آغاز کرد.

طی تعاملات صورت پذیرفته با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری پردیس، مراکز رشد دانشگاهی، سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، ستاد توسعه نانو و سایر نهادهای علمی، تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان انتخاب و نیازهای فناورانه شناسایی شدند. به منظور مدون‌سازی نیازهای خودکفایی صنعت قطعه‌سازی در سال 1399، سامانه مکانیزه شناسایی نیازهای فناورانه و نوآورانه به منظور توسعه و تعمیق خودکفایی صنعت قطعه‌سازی طراحی و بانک اطلاعاتی نیازهای فناورانه و نوآورانه نیز ایجاد شد.

شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران‌خودرو، موفق شد در قالب برگزاری رویداد نوآورانه و فناورانه 2020 و در فاز اول، حدود 300 نیاز فناورانه را شناسایی و حدود 156 تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های دانش بنیان را امضا کند، همچنین به منظور توسعه اقتصاد دانش‌محور برای رصد نیازهای دانش‌بنیان و فناورانه، تلاش سازمان‌یافته‌ای را برای تولید قطعاتی نظیر موتور و گیربکس، شیشه بالابرهای برقی، مگنت و زغال‌های مصرفی در انواع موتورهای برقی، کویل جرقه‌زن موتور و اینفلیتور ایربگ، با مشارکت و همکاری مراکز صنعتی و دانشگاهی آغاز کرد.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.06 seconds.