اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

بازدید هیات تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی

نویسنده

تیم تحریریه

۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • 0
رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس گفت: هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان بازدید میدانی از شرکت‌های خودروسازی را از هفته آینده آغاز می‌کند و در هر هفته از یکی از این شرکت‌ها بازدید به عمل خواهد آمد. علی‌اکبر کریمی، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: در جریان این بازدید هر هفته از یکی از شرکت‌های خودروسازی ایران‌خودرو، سایپا، بهمن و... بازدید به عمل خواهد آمد. رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس اظهار کرد: همچنین نمایندگان و کارشناسان هیات تحقیق و تفحص در شرکت‌های خودروسازی مستقر خواهند شد.

 رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس در بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خود همچنین اظهار کرد که مشکلات پیش آمده برای خریداران خودروی شاهین در اولین مرحله پیش‌فروش این خودرو در نشست اعضای هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان با گروه صنعتی سایپا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی افزود: در این جلسه سه موضوع مورد بحث قرار گرفت ابتدا موضوع قیمت، سپس تاخیر در تحویل تعدادی از خودروهای پیش‌فروش شده و سوم هم نقص فنی موجود در خودروهای پیش‌فروش شده. رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس اظهار کرد:‌ در رابطه با قیمت نهایی خودروی شاهین در اولین مرحله پیش‌فروش ابتدا مبلغی به عنوان علی‌الحساب از خریداران اخذ شده بود و پس از اخذ این مبلغ شورای رقابت قیمت نهایی این خودرو را تعیین کرده بود که تعدادی از خریداران به قیمت تعیین شده معترض بودند. کریمی خاطرنشان کرد: مدیران شرکت سایپا در این باره عنوان کردند که تعیین قیمت روال قانونی خود را طی کرده و قیمت تعیین شده بی‌دلیل نبوده و جمع‌بندی هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان هم بر این بود که افزایش قیمت خودسرانه انجام نشده و شورای رقابت براساس پارامترهای خود این افزایش قیمت را داشته است. وی افزود: در رابطه با نقص فنی خودروهای تحویل داده شده هیات تحقیق و تفحص رفع نقص فنی تعدادی از خودروهای پیش‌فروش شده را به مدیران سایپا متذکر شد که مدیران این شرکت نیز عنوان کردند با توجه به اینکه اولین مرحله تولید این خودرو بوده این نقص بروز کرده و ما هم به صاحبان این خودروها فراخوان داده‌ایم تا نقص فنی خودروی آنها را برطرف کنیم. رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس اظهار کرد:‌ در رابطه با تاخیر در تحویل تعدادی از خودروهای پیش‌فروش شده در مرحله اول مدیران سایپا اعلام کردند که به دلیل نقص در تامین قطعه این خودروها در زمان مقرر تحویل داده نشده بودند که البته تعداد خودروهایی که با تاخیر تحویل شده بودند اندک بود. کریمی خاطرنشان کرد: این بررسی‌ها در مورد خودروهای پیش‌فروش شده در اولین مرحله پیش‌فروش خودروی شاهین بود که تعداد این خودروها بین ۳ تا ۴ هزار دستگاه بود و این بررسی‌ها خودروهای پیش‌ فروش شده در مرحله دوم که تعداد آنها ۲۰ هزار دستگاه است را شامل نمی‌شود.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.075 seconds.