اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

درگ جالب پورشه تایکان توربو S و GT2 RS

نویسنده

تیم تحریریه

۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • 0

چه دوست داشته باشید و چه نه آینده متعلق به خودروهای الکتریکی است. فقدان صدا و گیربکس برای گیربکس‌های دستی شاید باب میل افرادی باشد که به خودروهای اتوماتیک علاقه دارند اما حداقل در آینده خودروهای کندی را نخواهیم دید. در واقع با در دسترس بودن گشتاور آنی، این خودروها سریع‌تر از هر زمان دیگری خواهند بود. این موضوع به ویژه درباره پرفورمنس خط مستقیم صدق می‌کند.

دانیل Abt برای اثبات این موضوع دو گل سرسبد از خودروهای درون‌سوز و الکتریکی پورشه در برابر یکدیگر قرار داده است. ما درباره ۹۱۱ GT2 RS مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۸ لیتری تخت ۷۰۰ اسب بخاری و دیفرانسیل عقب صحبت می‌کنیم. این خودرو به پکیج وایساخ مجهز بوده و بنابراین چند کیلوگرمی سبک‌تر است. GT2 RS موردبحث تنها به ۲.۷ ثانیه زمان نیاز دارد تا سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند.

یک طرف دیگر هم برادر بی‌صدای این خودرو یعنی پورشه تایکان توربو S قرار دارد. این خودرو شتاب ۲.۶ ثانیه‌ای داشته و این عملکرد به لطف قدرت ۷۵۰ اسب بخاری در زمان فعال کردن حالت اووربوست به دست می‌آید. گشتاور آنی ۱۰۴۹ نیوتون متری نیز باعث می‌شود هر خودرویی در برابر تایکان کند به نظر برسد. البته باید گفت تایکان به این گشتاور نیاز مبرم دارد چراکه وزن آن بیش از دو برابر ۹۱۱ GT2 RS است.

مشخصات روی کاغذ می‌گوید مسابقه بین این دو خودرو باید نزدیک باشد و این‌گونه نیز هست. تایکان با سیستم چهار چرخ محرک خود استارت بهتری داشته و تا سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت از پس GT2 RS برمی‌آید. اگر فکر می‌کنید عدد ۲.۶ و ۳.۲ ثانیه تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد کافی است به فاصله‌ای که برادر الکتریکی با برادر درون‌سوز ایجاد می‌کند نگاه کنید. البته GT2 RS دوست دارد در هوای با سرعت بالا تنفس کند و مزیت تایکان سریعاً رنگ می‌بازد. در مسافت ۴۰۰ متر هر دو خودرو رقابت شانه‌به‌شانه‌ای را به نمایش می‌گذارند.

کدام خودرو برنده نهایی است؟ خودروهای الکتریکی به زودی صحنه را به دست خواهند گرفت اما درون‌سوز بدون جنگ و جدل کنار نخواهند رفت!

[دانلود ویدئو]
منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.078 seconds.