اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

ظرفیت تولید روزانه هزار دستگاه موتور +TU5

نویسنده

تیم تحریریه

۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • 0
معاون تولید قطعات و مجموعه‌های ایران‌خودرو گفت: «طبق نقشه راه توسعه موتور و قوای محرکه از سال آینده موتور TU5 از مدار تولید خارج و با موتور +TU5 جایگزین خواهد شد. خطوط موتورسازی ایران‌خودرو دارای ظرفیت تولید روزانه هزار دستگاه از این محصول است.»

شاهین صدری تولید موتور ارتقا یافته +TU۵ که در مرحله صنعتی‌سازی قرار دارد را بخشی از برنامه‌های توسعه‌ای ایران‌خودرو در حوزه موتور محصولات دانست و اظهار کرد: «در این موتور با بهره‌گیری از فناوری زمان‌بندی متغیر مداوم سوپاپ‌ها (CVVT)، پمپ روغن با خروجی متغیر و بهبود در اتاقک احتراق موتور، بهبودهای قابل‌توجهی در چابکی و شتاب در دور پایین، توان در دور بالا، کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی حاصل می‌شود. این موتور روی محصولاتی از قبیل تارا و رانا پلاس به کار گرفته می‌شود. وی افزود: «با اقدامات تعریف شده در پروژه صنعتی‌سازی موتور +TU۵، در حال حاضر ماشین‌کاری سرسیلندر، بلوک سیلندر و مونتاژ هر دو نوع موتور TU۵ و +TU۵ با حدود ۱۴ واریانت مختلف در خطوط تولید فعلی صورت می‌گیرند.» معاون تولید قطعات و مجموعه‌های ایران‌خودرو با بیان اینکه تولید موتور +EF که با بهره‌گیری از مکانیزم CVVT برای هر دو میل بادامک دود و هوا، بهینه‌سازی میل لنگ، استفاده از پمپ روغن دبی متغیر و... کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی هدف‌گذاری شده، عنوان کرد: «تولید موتور +XU که با اصلاحاتی نظیر اصلاح سامانه لنگ، کالیبراسیون مجدد، نسبت تراکم، تغییر روغن و...، افزایش توان، افزایش گشتاور، کاهش آلایندگی و کاهش مصرف مورد انتظار است، از دیگر برنامه‌های ایران‌خودرو در راستای ارتقای موتورهای فعلی است.» 

وی همچنین درخصوص ارتقای فرآیند تولید تصریح کرد: «بر اساس بررسی‌های سیستمی و فنی صورت گرفته و شناخت ریسک‌های موجود با همکاری واحدهای مرتبط، برنامه‌های متنوع زیر ساختی و سیستمی از جمله استقرار کامل سیستم تولید +IKPS در تمامی سالن‌های تولید موتور، تدوین شده که امسال اجرایی خواهد شد.»

 

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.084 seconds.