اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

متوسط سن خودروها در آمریکا رکورد زد

نویسنده

تیم تحریریه

۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • 0
خودروها، وانت‌ها و شاسی‌بلندها در حال پیرتر شدن هستند و قیمت خودروهای دست دوم رو به بالا است. به گزارش سایپانیوز، گذشت آن روزگاری که خودروها بعد از پیمایش 100 هزار مایل (150 هزار کیلومتر) سر از بازیافت و قیچی خودرو در می‌آوردند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط IHS Markit، موسسه تحقیقاتی که سالانه سن متوسط خودروها را منتشر می‌کند، متوسط سن خودروها در خیابان‌ها و جاده‌های آمریکا به بیش از 12 سال رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد که هم خودروها دوام و استحکام بیشتری پیدا کرده اند و هم ارزش آنها به سرعت افت نمی‌کند.

تادکامپائو Todd Campau معاون خدمات پس از فروش IHS می‌گوید: «به نظر می‌آید که پیمایش ۳۰۰ هزار مایل [نزدیک به نیم میلیون کیلومتر] در حال عادی شده است.» به بیان دقیق‌تر متوسط سن خودروها در حال حاضر ۱/ ۱۲ سال است در حالی که در سال ۲۰۲۰ متوسط سن خودروها ۹/ ۱۱ سال بود. این گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شوند که قیمت خودروهای دست دوم در حال افزایش است و بخشی از علت آن کمبود شدید تراشه‌ها و پردازشگر‌های نیمه‌هادی در صنعت خودرو است. این کمبود هم نتیجه تعطیلی‌های سراسری ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بوده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط شاخص ارزش خودروهای دست دوم مانهایم Manheim Used Vehicle Value Index متوسط قیمت خودروهای دست دوم در بازار آمریکا در ماه مه۲۰هزار و ۴۲۶دلار بوده که ۹/ ۴ درصد نسبت به ماه آوریل افزایش نشان داده و نسبت به ماه مه سال ۲۰۲۰، حدود ۷/ ۴۶ درصد افزایش یافته است. به نظر می‌رسد که افزایش قیمت خودروهای دست دوم هنوز روی متوسط سن خودروها اثر نگذاشته و در آینده نه چندان دور آثار خود را برجای خواهد گذاشت.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.071 seconds.