اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

نگاهی به تکنولوژی آفرود تویوتا لندکروزر GR اسپورت جدید

نویسنده

تیم تحریریه

۲۱ خرداد ۱۴۰۰
  • 0

افرادی که به فکر خرید تویوتا لندکروزر هستند انتظار آفرودی سطح بالا از این خودرو را دارند. با معرفی نسل جدید این خودرو، تویوتا به تازگی ویدئویی از توانایی‌های لندکروزر تازه‌نفس در بحث آفرود را منتشر کرده است.

این شاسی‌بلند مشهور به سیستم رانندگی مولتی تراین مجهز شده که تنظیمات مربوط به ترمزها، سیستم تعلیق و پیشرانه را تغییر می‌دهد. در حالت دنده‌سنگین تنظیمات خودکار، شن، گل‌ولای و صخره وجود دارد. در حالت دنده‌سبک نیز حالت‌های خودکار، شن، گل‌ولای و برف عمیق در نظر گرفته شده است. تغییر وضعیت بین این پیکربندی‌ها با چرخاندن یک دکمه در داشبورد و کنسول مرکزی صورت می‌گیرد.

اگرچه سیستم کرال کنترل لندکروزر تکنولوژی منحصربه‌فردی نیست اما باعث بهبود توانایی‌های این شاسی‌بلند می‌شود. وقتی سیستم کراس کنترل فعال شود خودرو به‌صورت تدریجی در سرپایینی‌ها حرکت می‌کند و بنابراین راننده فقط باید ترمز را کنترل کند.

همچنین زمان استفاده از کرال کنترل یک ویژگی دستیار چرخش وجود دارد که در زمان عبور از پیچ‌ها نیروی ترمز را روی چرخ های داخلی اعمال می‌کند تا شعاع گردش بهتری ایجاد شود.

دیفرانسیل‌های جلو، مرکزی و عقب قفل شونده لندکروزر جدید نیز در شرایط سخت به کار می‌آیند. شما می‌توانید این دیفرانسیل‌ها را با دکمه‌هایی روی کنسول فعال کنید.

شاسی‌بلند جدید تویوتا ارتفاع ۲۳۰ میلی‌متری از سطح زمین دارد. زاویه حمله لندکروزر سری ۳۰۰ برابر با ۳۲ درجه بوده و زاویه فرار آن نیز ۲۶.۵ درجه است.

نیروبخش این خودرو پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربوی بنزینی با قدرت ۴۰۹ اسب بخاری و گشتاور ۶۵۰ نیوتون متری است. همچنین یک پیشرانه ۳.۳ لیتری توئین توربو دیزل در دسترس است که قدرت و گشتاور آن برابر با ۳۰۵ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتون متر می‌باشد.

به نظر نمی‌رسد تویوتا لندکروزر جدید در آمریکا عرضه شود هرچند احتمال عرضه نسخه لوکس لکسس در آینده وجود دارد.

[دانلود ویدئو]
منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.054 seconds.