اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

مالیات بر خودرو حذف احتکار و کاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد شد

نویسنده

تیم تحریریه

۲۱ خرداد ۱۴۰۰
  • 0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات بر خودرو قطعا تاثیر بسیاری بر حذف احتکار ، تامین نیاز جامعه به خودرو و کاهش قیمت ها خواهد گذاشت.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات بر خودرو قطعا تاثیر بسیاری بر حذف احتکار ، تامین نیاز جامعه به خودرو و کاهش قیمت ها خواهد گذاشت.

مصطفی طاهری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: آماری که در اختیار مجلس قرار گرفته نشان می دهد که از 23 میلیون دارنده خودرو در کشور، 12 میلیون نفر دارای یک خودرو، 5،6 میلیون نفر دو خودرو و باقی آنها بیش از سه خودرو و حتی 100 خودرو دارند و هدف از مالیات بر خودرو حذف احتکار از بازار خودرو است.

وی افزود: اگر اطلاعات درست و سامانه ها دقیق عمل کنند می توان چند خودرویی ها را با اخذ مالیات مجاب کنیم که خودروهای خود را وارد چرخه مصرف کنند و عرضه آنها به بازار مانند تولید خودرو است. زیرا افرادی که بیش از یک خودرو دارند از طریق مالیات مجبور به عرضه می شوند و قطعا تاثیر بسیاری بر عطش و نیاز جامعه به خودرو و کاهش قیمت ها خواهد گذاشت.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا به گفته مخالفان این طرح ممکن است مالیات بر خودرو موجب تورم و افزایش خودرو شود، گفت: مخالفان طرح مالیات بر خودرو از این جهت موضوع تورم را مطرح می کنند که معتقدند از این پس قیمت های جدید خودرو با محاسبه مالیات اعلام می شود و در واقع هزینه مالیات به قیمت خودرو افزوده می شود در صورتی که هیچ جای دنیا این طور نیست و همان طور که اشاره شد در صورت دریافت اطلاعات صحیح و عملکرد دقیق سامانه های مربوطه تورم ایجاد نمی شود. البته این طور نیست که ابتدای اجرای طرح تورمی ایجاد نشود اما قطعا منافع آن در حذف سوداگری بیشتر از مضرات آن است.لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.07 seconds.