اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

افزایش سقف تسهیلات‌گیری ایران‌خودرو

نویسنده

تیم تحریریه

۱۳ خرداد ۱۴۰۰
  • 0
طبق تفاهم سه‌جانبه ایران‌خودرو،‌ ساپکو و بانک تجارت، سقف ۵۰۰ میلیارد تومانی تسهیلات بانکی که تا پیش از این در اختیار ایران‌خودرو قرار می‌گرفت، به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در حاشیه مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه، بانک تجارت را یکی از شرکای استراتژیک ایران‌خودرو در حوزه تامین مالی خواند و با بیان اینکه تسهیلات مذکور با تایید ایران‌خودرو و ساپکو در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: از محل این تسهیلات در راستای افزایش سرمایه در گردش و داخلی‌سازی قطعات استفاده خواهد شد.

فرشاد مقیمی با بیان اینکه اوراق گام یکی از روش‌های جدید تامین مالی بوده که مورد تایید بانک مرکزی نیز قرار گرفته است، عنوان کرد: در مورد تخصیص این اوراق نیز توانستیم توافقات خوبی با بانک تجارت داشته باشیم. وی اظهار کرد: در مصوبات پیشین شورای پول و اعتبار توانستیم با همکاری بانک تجارت تسهیلات مناسب و قابل‌توجهی را تامین کرده و تمام این مبلغ را در اختیار قطعه‌سازان زنجیره تامین ایران‌خودرو قرار دهیم.

مقیمی تاکید کرد: با اجرای این تفاهم‌نامه و تامین مالی قطعه‌سازان، می‌توان تحقق هدف تولید در سال ۱۴۰۰ را تضمین کرد. رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک تجارت نیز گفت: این تفاهم‌نامه می‌تواند فعالیت‌های میان بانک، ایران‌خودرو و شرکت‌های قطعه‌ساز را گسترش دهد. وی افزود: با توجه به اینکه یکی از مشکلات حال حاضر شرکت‌های قطعه‌ساز، کمبود نقدینگی و مطالبات آنها است، امیدواریم این تفاهم‌نامه بتواند کمک بسیار زیادی به رونق خودروسازی کند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.161 seconds.