اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

صرفه‌جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی با هوشمندسازی لجستیک زنجیره تامین

نویسنده

تیم تحریریه

۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
  • 0
شرکت ساپکو در راستای کاهش هزینه‌های لجستیکی و پیمایش قطعات در زنجیره تامین، برنامه‌ریزی و کنترل‌های مدونی را در قالب سیستم لجستیک هوشمند حمل‌ونقل مواد و قطعات زنجیره تامین سایت‌های تولیدی ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۰ هدف‌گذاری کرده است.

در حال حاضر ۱۰ تا ۱۵درصد از هزینه‌های تولید مربوط به هزینه‌های لجستیکی است که با کنترل پیمایش قطعات و برنامه‌ریزی انتخاب سازندگان متناسب با مکان سایت‌ها در قالب پروژه لجستیک هوشمند، شرکت ساپکو صرفه‌جویی ۱۰۰میلیارد تومانی را برای سال ۱۴۰۰، پیش‌بینی کرده است. مطابق محاسبات انجام‌شده در مهندسی لجستیک شرکت ساپکو، متوسط پیمایش هر قطعه در جاده‌ها در زنجیره تامین حدود ۳۵۰ کیلومتر است که با استقرار سیستم لجستیک هوشمند، صرفه‌جویی‌های ارزشمندی در زمینه کاهش هزینه‌های لجستیکی در سال جاری کسب خواهد شد. یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی که بنگاه‌های تولیدی در بسیاری از کشورهای جهان نیز با آن مواجهند مربوط به لجستیک زنجیره تامین است. لجستیک هوشمند، راهکاری است که با کمک آن می‌توان در راستای کاهش هزینه‌ها اعم از انبارداری، نیروی انسانی، خواب سرمایه، بسته‌بندی کالا و هزینه‌های ارسال سفارش‌ها گام برداشت. کاهش زمان ارسال سفارش‌ها، افزایش نظارت بر عملکرد ناوگان تولید و افزایش دقت در ارسال سفارش‌ها، از جمله اهدافی است که ساپکو در پروژه لجستیک هوشمند زنجیره تامین در سال ۱۴۰۰ دنبال خواهد کرد. همچنین این شرکت، در راستای الزامات قانونی، مسوولیت‌های اجتماعی، حساسیت‌های زیست محیطی برای حفظ منابع ملی و با ایجاد لجستیک معکوس در زنجیره تامین، اقدام به جمع‌آوری قطعات برگشتی محصولات ایران‌خودرو کرده و پس از جداسازی و دمونتاژ قطعات و بازیافت مواد اولیه برای بازگرداندن به چرخه زنجیره مستقیم تولید اقدام می‌کند.

 

 

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.063 seconds.