اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

خدمات اتوبوسرانی شیراز به حالت عادی بازگشت

نویسنده

تیم تحریریه

۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
  • 0
خدمات رسانی اتوبوسرانی شیراز که به دلیل اوج‌گیری موج چهارم کرونا محدود شده بود از امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت به حالت عادی بازگشت.


خدمات رسانی اتوبوسرانی شیراز که به دلیل اوج‌گیری موج چهارم کرونا محدود شده بود از امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت به حالت عادی بازگشت.

سرپرست سازمان مدیریت حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز گفت: براساس مصوبه ستاد استانی بیماری کرونا، فعالیت ناوگان اتوبوس شیراز از امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ از ساعت ۶ صبح الی ۲۱ با تمام ظرفیت انجام خواهد شد.

باباخانی اظهار داشت: در پی اوج‌گیری موج چهارم بیماری کرونا خدمات اتوبوسرانی شیراز از نیمه دوم فروردین ۱۴۰۰ محدود و با حدود نیمی از ظرفیت در مسیر‌های اصلی روزانه از ساعت هفت الی ۱۵ انجام می‌شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۸۰۰ دستگاه اتوبوس، ۱۰ هزار دستگاه تاکسی و سه پایانه مسافربری برون شهری به شهروندان شیرازی و استان فارس خدمات رسانی می‌کنند.

وی در ادامه بیان کرد: جایگاه سوخت سی ان جی واقع در بلوار نصر و خانه خدمات فنی در ۲ نقطه شیراز طی یکماه آینده افتتاح می‌شوند و به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز خدمات می‌دهند.

سرپرست سازمان مدیریت حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی را یکی از مطالبات عمومی مردم دانست و گفت: سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در شیراز در دست راه اندازی است و هفته گذشته فراخوان آن نیز زده شده است که با این اقدام پول خرد حذف و کرایه براساس تاکسی‌متر گرفته خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: انجام امور مربوط به اخذ مجوز رانندگان تاکسی اکنون در ۳۲ دفتر پیشخوان سطح شهر شیراز انجام می‌شود و صدور مجوز اتوبوس‌ها نیز در پی برون سپاری بزودی به دفاتر پیشخوان محول خواهد شد.

باباخانی عمر مفید اتوبوس‌های دیزلی را ۱۰ سال، سی ان جی ۱۲ و برقی را ۲۰ سال عنوان کرد و گفت: در حال حاضر میانگین عمر اتوبوس‌های درون شهری شیراز ۶ سال و نیم است و در سال ۱۴۰۰ باید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری و جایگزین اتوبوس‌های فرسوده این شهر شود.

وی به واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز علیه کرونا نیز اشاره کرد و افزود: رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت سوم تزریق واکسن کرونا قرار دارند و تاکنون نیز هیچ یک از رانندگان شیراز واکسینه نشده‌اند و این کار در دستور پیگیری قرار دارد.

او ۶۵ درصد ناوگان تاکسیرانی شیراز را فرسوده و بالای ۱۲ سال عمر دانست و اظهار داشت: حدود ۱۰ هزار تاکسی در شیراز وجود دارد که هفت هزار دستگاه آن فعال است


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.068 seconds.