اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

انتشار اوراق «گام» توسط ایران خودرو

نویسنده

تیم تحریریه

۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
  • 0
گروه صنعتی ایران‌خودرو برای نخستین بار اقدام به انتشار اوراق گام به عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی و سرمایه در گردش تولید کرده است. این روش سبب صرفه‌جویی و کاهش هزینه تامین مالی در زنجیره تامین خواهد شد.

معاون مالی گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام این خبر گفت: این خودروساز با دریافت مجوزهای لازم از بانک مرکزی، اقدام به انتشار اوراق گام کرده تا از این طریق ضمن تنوع بخشی به روش‌های تامین سرمایه در گردش برای تولید، زمینه تامین مالی شرکت‌های قطعه‌ساز و سازندگان را فراهم کند.

جمال جلیل‌پور، اوراق گام را ابزاری بازار محور با قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه دانست و گفت: این روش سازوکاری فراگیر برای تامین مالی واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ است. وی افزود: با استفاده از اوراق گام، تولیدکنندگان براساس فاکتورهای خرید مواد اولیه، درخواست خود مبنی بر صدور گواهی اعتبار در سررسید معین را به بانک عامل ارائه و آن را به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل خواهند داد. دارنده این گواهینامه می‌تواند تا زمان سررسید، آن را نزد خود نگهداری یا به فروشنده دیگری منتقل کند. امکان تنزیل گواهینامه در بازار سرمایه نیز پس از گذشت یک‌ششم از عمر اوراق، وجود دارد.

جلیل‌پور با بیان اینکه این طرح با همکاری بانک‌های صادرات، تجارت و پارسیان به اجرا گذاشته شده است، گفت: با دریافت مجوزهای لازم در سال گذشته، در فاز نخست، هزار میلیارد تومان از این اوراق برای تامین بخشی از منابع خطوط تولیدی ایران‌خودرو و به نفع تامین کنندگان قطعات صادر شده است. معاون مالی گروه صنعتی ایران‌خودرو با بیان اینکه تاکنون 2هزار و 170 میلیارد تومان اوراق گام منتشر شده است، گفت: در راستای حمایت بیشتر از تولید، زنجیره تامین و رفع موانع، در سال جاری 6هزار میلیارد تومان اوراق منتشر می‌شود و در اختیار واحدهای تولیدی قرار خواهد گرفت.

 

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.097 seconds.