اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

رقابت مرسدس S کلاس، ب‌ام‌و سری ۷ و آئودی A8

نویسنده

تیم تحریریه

۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
  • 0

مرسدس S کلاس، ب‌ام‌و سری ۷ و آئودی A8 جدای از محصولات رولزرویس و برخی شرکت‌های دیگر احتمالاً لوکس‌ترین خودروهای بازار هستند اما کدام‌یک از این خودرو بهترین است؟ مت واتسون در ویدئوی جدید CarWow به دنبال یافتن پاسخ این سؤال بوده و به همین خاطر سه سدان پرچم‌دار ژرمن‌ها را در مصافی که روی اشرافیت و نه پرفورمنس تمرکز داشته با یکدیگر مقایسه کرده است.

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در این مقایسه مدنظر قرار گرفته قیمت است چراکه مزیت رقابتی گاهی اوقات می‌تواند باعث کم آوردن خودرویی در برخی بخش‌های دیگر شود. سری ۷ ارزان‌ترین خودروی این رقابت بوده و پس از آن نیز A8 و S کلاس قرار دارند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که خودروهای موردبحث مشخصات کاملاً یکسانی ندارند اما واتسون تلاش داشته بهترین مقایسه را انجام دهد.

او اول کار را با طراحی ظاهری شروع می‌شود. در بخش طراحی جلو این مرسدس S کلاس است که بهترین ظاهر را داشته و پس از آن A8 و سپس سری ۷ قرار می‌گیرند. در بخش طراحی پشتی دو خودروی S کلاس و A8 رتبه یکسانی را کسب می‌کنند و سری ۷ خیلی باب میل واتسون نیست. نهایتاً هم کار به مقایسه پروفایل جانبی و تناسبات کلی می‌رسد که بازهم از نظر واتسون این S کلاس است که بهترین طراحی را دارد.

شما نمی‌توانید درباره یک خودروی لوکس بدون اشاره به کابین آن سخن بگویید بنابراین شاید این بخش از مقایسه مهم‌ترین آن باشد. در طراحی جلوی کابین این آئودی است که از نظر طراحی و استایل اول شده و ب‌ام‌و نیز به خاطر کیفیت ساخت تحسین می‌شود و مرسدس هم از نظر تکنولوژی و ویژگی‌های بکار رفته با فاصله زیاد نسبت به دو رقیب دیگر رتبه یک را به خود اختصاص می‌دهد. در بخش عقب کابین این سری ۷ است که به خاطر کیفیت و تکنولوژی بالا مقام اول را کسب می‌کند و از نظر راحتی کلی هم مرسدس دست برتر را دارد.

موضوع مهم دیگر درباره این سه سدان لوکس ابعاد بزرگ آن‌هاست که منجر به ایجاد صندوق‌عقب بزرگی شده است. خوشبختانه هر سه خودرو وضعیت خوبی دارند. این مرسدس است که بیشترین گنجایش صندوق را داشته و پس از آن نیز سری ۷ و A8 قرار می‌گیرند.

نهایتاً مقایسه به تجربه رانندگی می‌رسد که از نظر صدای ورودی به کابین مرسدس بهترین عملکرد را دارد. از نظر کیفیت سواری شاهد رقابت تنگاتنگ مرسدس و آئودی هستیم که البته مرسدس کمی نرم‌تر بوده ولی ارباب حلقه‌ها سواری کلی بهتری دارد. از نظر گیربکس هم نمونه ۹ سرعته مرسدس بی‌بروبرگرد بهترین عملکرد را نشان می‌دهد.

در نهایت این مرسدس S کلاس است که پیروز نهایی این رقابت مهم لقب گرفته و پس از آن نیز آئودی A8 و ب‌ام‌و سری ۷ قرار می‌گیرند؛ اما شاید یک سؤال دیگر پیش آید و آن‌هم اینکه آیا قیمت پایین‌تر ب‌ام‌و منجر به قرار گرفتنش در رتبه سوم شده است؟

[دانلود ویدئو]

تماشا در یوتیوب:

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.049 seconds.