اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

سهم 50 درصدی شرکت کروز در تامین قطعات صنعت خودرو

نویسنده

تیم تحریریه

۳۱ فروردين ۱۴۰۰
  • 0
نشست خبری مجازی شرکت کروز با موضوع «گزارش فعالیت های شرکت صنایع تولیدی کروز در سال 99 و بررسی موانع پیش روی تولید در سال 1400» روز سه شنبه (31 فروردین ماه) با حضور مدیران شرکت کروز و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.


نشست خبری مجازی شرکت کروز با موضوع «گزارش فعالیت های شرکت صنایع تولیدی کروز در سال 99 و بررسی موانع پیش روی تولید در سال 1400» روز سه شنبه (31 فروردین ماه) با حضور مدیران شرکت کروز و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، علی یوسفی مدیر فروش و توسعه بازار شرکت صنایع تولیدی کروز بیان کرد: شرکت کروز یکی از بزرگترین قطعه سازان کشور است که در حوزه های مختلف محصولات متنوعی را با هدف داخلی سازی و تعمیق خودکفایی تولید می کند.

وی ادامه داد: شرکت کروز سال گذشته در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری همگام تولید کنندگان دیگر کشور بیش از 30 درصد افزایش تولید در محصولات خود داشته و قطعات خودروسازان را تامین کرد و بیش از 55 میلیون قطعه در داخل خطوط تولید خود برای خودروسازان تولید و ارسال کردیم که با توجه به محدودیت های ایجاد شده یک رکورد محسوب می شود. همواره با پروژه های جدید و تکنولوژی های به روز خودروسازان همراه و پیشگام هستیم و بسیاری از محصولات جدید خودروسازان به لحاظ امکانات و آپشن های مدنظر آنان ساپورت می کنیم.

مدیر فروش و توسعه بازار شرکت صنایع تولیدی کروز درباره میزان داخلی سازی قطعات در شرکت کروز تشریح کرد: تعمیق خودکفایی ما با امکانات سخت افزار و نرم افزار و مغز افزاری که در مرکز تحقیقات کروز داریم حرکت های خوبی را در زمینه تعمیق خودکفایی انجام دادیم و طراحی و تامین بسیار از قطعات وارداتی را آغاز کردیم و امروز با افتخار اعلام می کنیم که می توانیم یکی از تامین کنندگان مهم و همراستا با نیاز صنعت خودروسازی کشور باشیم.

یوسفی خاطرنشان کرد: سهم تامین قطعات شرکت کروز در بازار به طور متوسط حدود 50 درصد به بالا است که به واسطه قیمت رقابتی،کیفیت مدنظر و تحویل به موقع این سهم را به خود اختصاص داده ایم. سهم کروز در تولید برخی قطعات های تک به 70 و 80 درصد و در تولید برخی دیگر به 30 و 40درصد می رسد.

وی ضمن ابراز مخالفت با انحصار کروز به عنوان بزرگترین قطعه ساز کشور افزود: سهم ما در بازار بسته به قیمت و کیفیت و تحویل به موقع مشخص می شود لذا زمانی که سهم کروز بین 30 تا 60 درصد عنوان می شود انحصاری وجود ندارد و نشان می دهد که رقبایی در کنار ما قرار دارند. ضمن اینکه تقریبا تمام قطعات ما دارای سورس کناری است و در زمینه رادیوپخش ها در ایران خودرو 6 الی 7 سورس در کنار خود داریم.بنابراین هیچ قطعه ای از کروز تک سورس نیست و قطعا سورس موازی و تامین کننده برای آن قطعه وجود دارد.

مدیر فروش و توسعه بازار شرکت صنایع تولیدی کروز درباره داخلی سازی فرمان برقی توسط شرکت کروز اذعان داشت: فرمان برقی اولین بار توسط شرکت کروز و روی خودرو پژو 207 ایران خودرو نصب شد و قرار بود به تیراژ مطلوبی برسد و سپس اقدام به داخلی سازی آن کنیم. برخی قطعات نیاز به تیراژ تولید حداقل 100 هزار دستگاه در سال دارند تا توجیه پذیر باشند اما متاسفانه این امر در مورد پژو 207 نیفتاد و به تیراژ مطلوب نرسید اما داخلی سازی فرمان برقی در دستور کار قرار گرفته و پروژه آن مصوب شده و خطوط تولید و تجهیزات و تکنولوژی آن را خریداری کردیم و امیدواریم طی یکسال آتی نصب تجهیزات داخل مجموعه کروز شروع شود و برای فرمان برقی 207 و دنا پلاس توسط شرکت کروز و شریک تجاری در خارج از کشور توسعه محصول را به انجام برسانیم.

یوسفی در خصوص نقش شرکت کروز در تامین قطعات خودروهای جدید خودروسازان گفت: ما در تامین بخش برق و الکترونیک خودروهای جدید سایپا همکاری می کنیم و شبکه تامین قطعات خودروهای جدید سایپا با شرکت کروز است اما درمورد خودرو تارا ایران خودرو متاسفانه با توجه به سیاست گروه ایران خودرو ما در شبکه برق و الکترونیک آن نیستیم و قطعات خاصی را به جز تعدادی سوییچ به ما واگذار نکردند. این در حالی است که چندین بار اعلام آمادگی کردیم اما متاسفانه در مدار سازندگان قطعات تارا قرار نداریم .

ر مدیر فروش و توسعه بازار شرکت صنایع تولیدی کروز یادآور شد: روال مجموعه کروز این است که به دلیل کمبود نقدینگی خودروسازان خود برای توسعه محصولات موردنیاز خودروهای جدید سرمایه گذاری می کنیم و سپس به صورت سرشکن از خودروسازان تحویل می گیریم. اما علی رغم و اعلام چنین جاذبه ای به گروه ایران خودرو و تنوع محصولات کروز در مورد خودرو تارا به نتیجه مطلوب نرسیدیم.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.056 seconds.