اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

جایگاه‌های شارژ الکتریکی هیوندای با الهام از فرمول ۱!

نویسنده

تیم تحریریه

۱۹ فروردين ۱۴۰۰
  • 0

هیوندای پیش‌نمایش یکی از جایگاه‌های شارژی را که امسال در کره جنوبی خواهد ساخت انجام داد.

جایگاه شارژ این خودروساز کره‌ای با نام E-Pit شناخته می‌شود و در طراحی آن از پیت استاپ های فرمول ۱ الهام گرفته شده است چراکه مالکان خودروهای مجهز به قابلیت شارژ ۸۰۰ ولتی می‌توانند ۸۰ درصد باتری خودروهای خود را در ۱۸ دقیقه شارژ کنند. این خودروها همچنین خواهند توانست تنها در عرض ۵ دقیقه ۱۰۰ کیلومتر بر برد خودروی خود بیفزایند.

هیوندای طی ماه جاری ۱۲ جایگاه E-Pit را با ۷۲ خروجی برق در ۱۲ مکان استراحت بزرگراهی خواهد ساخت. قرار است در آینده نیز ۸ جایگاه شارژ با ۴۸ شارژ در مراکز شهری این کشور نیز ایجاد شود.

رسانه‌های کره‌ای گزارش داده‌اند هیوندای همچنین در حال معرفی سرویس پرداخت دیجیتالی است که به کاربران اجازه می‌دهد مبلغ شارژ را به‌صورت خودکار از طریق یک برنامه موبایلی پرداخت کنند. ساخت چنین جایگاه‌های شارژ ویژه در کره اهمیت به سزایی دارد زیرا بیش از ۶۰ درصد کره‌ای‌ها در آپارتمان زندگی می‌کنند و بنابراین نمی‌توانند خودروهای خود را در خانه شارژ کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا هیوندای جایگاه‌های شارژ مشابهی را در سایر کشورها نیز تأسیس خواهد کرد یا خیر.

اولین خودروی هیوندای که می‌تواند از جایگاه‌های شارژ سریع این‌چنینی استفاده کند آیونیک ۵ تمام الکتریکی است. در آینده کیا EV6 نیز از چنین مزیتی برخوردار خواهد بود. اواخر سال جاری میلادی جنسیس هم با JW به این محفل خواهد پیوست. این خودرو نیز دارای پلتفرم مشترک با آیونیک ۵ و EV6 خواهد بود.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.06 seconds.