اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

علاقه پورشه به حضور دوباره در فرمول ۱!

نویسنده

تیم تحریریه

۱۷ اسفند ۱۳۹۹
  • 0

آغاز عصر سوخت‌های مصنوعی در فرمول ۱ توجه گروه فولکس‌واگن به ویژه پورشه را به خود جلب کرده است. این در حالی است که پورشه از سال ۱۹۹۱ تاکنون حضوری در فرمول ۱ ندارد.

پورشه تمرکز زیادی روی سوخت‌های مصنوعی داشته و فرمول ۱ نیز تعهد خود به استفاده از آن‌ها تا سال ۲۰۲۵ را اعلام کرده است.

نایب‌رئیس بخش موتور اسپورت پورشه در مصاحبه با رسانه‌ها گفته که ورود به فرمول ۱ می‌تواند موجب علاقه شدید پورشه این مسابقات شود مشروط بر اینکه سوخت‌های مصنوعی در این مسابقات بکار رود.

فریتز انزیگنر می‌گوید:

اگر استفاده از این سوخت‌ها تائید شود ما همچنان جزئیات آن را در گروه فولکس‌واگن بررسی کرده و در پله‌های بعدی آن را به بحث خواهیم گذاشت.

پورشه اخیراً اعلام کرده تست‌های سوخت‌های مصنوعی را تا سال ۲۰۲۱ شروع می‌کند و تا سال ۲۰۲۴ بیش از ۵۵ میلیون لیتر از آن‌ها را با همکاری یک کمپانی دیگر تولید خواهد کرد. فرمول ۱ اولین بشکه از سوخت‌های مصنوعی را در ماه دسامبر به تیم‌ها فرستاده و آن‌ها را به زودی تولید خواهد کرد.

پورشه می‌گوید در صورت حساب کردن فرایند تولید باتری‌ها می‌توان سوخت‌های مصنوعی را به اندازه خودروهای الکتریکی پاک در نظر گرفت. سوخت ویژه این خودروساز آلمانی با ترکیب هیدروژن و کربن و تولید متانول به دست می‌آید.

رئیس پورشه موتور اسپورت نیز افزوده است:

ایده کلی سوخت‌های مصنوعی این است که تغییری در اساس پیشرانه رخ ندهد. این در حالی است که چنین تغییراتی با سوخت‌های E10 و E20 دیده شده و بنابراین هر فردی می‌تواند از آن استفاده کند. ما در حال تست جنبه‌های عادی این سوخت هستیم. این سوخت تأثیری روی پرفورمنس نداشته و بنابراین ما در جهت صحیحی حرکت می‌کنیم اما درعین‌حال میزان آلایندگی‌ها بسیار کمتر است. ما با این سوخت آلایندگی کمتری را دیده‌ایم.

طبیعتاً پیشرانه‌های فرمول ۱ مهندسی دقیق‌تری دارند و استرس بیشتری را نسبت به پیشرانه خودروهای جاده‌ای تحمل می‌کنند بنابراین این پیشرانه‌ها نیازمند برخی بهینه‌سازی‌ها خواهند بود.

اما چگونگی ورود پورشه به فرمول ۱ می‌تواند با گمانه‌زنی‌های زیادی همراه باشد. درهرحال تنها دو راه وجود خواهد داشت: به عنوان یک تیم همانند مرسدس یا به عنوان تأمین‌کننده پیشرانه. در حال حاضر تیم‌های زیادی در فرمول ۱ حضور دارند و از پورشه به عنوان تأمین‌کننده پورشه استقبال بیشتری خواهد شد. ظاهراً سه تیم با این غول موتور اسپورت آلمانی گفت‌وگوهایی داشته‌اند.

ردبول ریسینگ که پس از خروج هوندا از مسابقات برنامه پیشرانه خودش را پی خواهد گرفت نامزد واضح همکاری است. ویلیامز که رئیس جدیدش از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ مسئول موتور اسپورت فولکس‌واگن بوده نیز ظاهراً با پورشه گفت‌وگوهایی داشته است. نهایتاً نیز باید به مک لارن اشاره کرد که مسئول تیمش مدیر اسبق پورشه موتور اسپورت بوده و با ژرمن‌ها در دهه ۸۰ میلادی و زمانی که پورشه تأمین‌کننده پیشرانه‌ها بوده همکاری کرده است. او نیز بر پایه شنیده‌ها با پورشه گفت‌وگو کرده است.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.051 seconds.