اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

دلیل مقاومت قیمت باتری در مقابل کاهش نرخ ارز چیست؟

نویسنده

تیم تحریریه

۱۲ بهمن ۱۳۹۹
  • 0
رییس اتحادیه باتری سازان و باتری فروشان کشورعلت مقاومت قیمت باتری در برابر کاهش نرخ ارز را ناشی از قیمت سرب جهانی و زیرفروشی بنکداران باتری عنوان کرد.


رییس اتحادیه باتری سازان و باتری فروشان کشورعلت مقاومت قیمت باتری در برابر کاهش نرخ ارز را ناشی از قیمت سرب جهانی و زیرفروشی بنکداران باتری عنوان کرد.

تقی علی اکبری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درباره تاثیر کاهش قیمت ارز بر بازار باتری بیان کرد: از میان کارخانجات تولید کننده باتری تنها شرکت انرژی صباباتری آمپری هزار تومان کاهش قیمت داشته و سایر کارخانجات تغییر قیمتی نداشته اند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا باتری با افزایش قیمت دلار گران می شود اما قیمت آن متناسب با افت نرخ ارز کاهش نمی یابد،گفت: زیرا عمده مواد اولیه باتری سرب است و قیمت سرب نیز جهانی تعیین می شود. لذا با توجه به قیمت سرب جهانی با کاهش نرخ ارز قیمت باتری کاهش چندانی پیدا نکرده است.

رییس اتحادیه باتری سازان و باتری فروشان کشور درباره زیرفروشی برخی از فروشندگان که بازار باتری را به چالش کشیده اند،تشریح کرد: باتری فروشان تنها صنفی هستند که اقدام به فروش زیر قیمت کارخانه و یا اصطلاحا زیرفروشی می کنند . به این دلیل که بنکداران بیش از 10 میلیارد تومان باتری خریدند و موعد چک و پرداخت های خود ناچار به فروش باتری زیر قیمت کارخانه هستند. همچنین یکی از دلایل زیرفروشی بنکداران محدودیت تاریخ باتری است و هر باتری 3 ماه گارانتی خواب دارد و پس از آن افت می کند.

علی اکبری اظهار داشت: در راستای زیرفروشی برخی از فروشنگان باتری مکاتباتی با کارخانه صباباتری داشتیم مقرر شد اتحادیه در این خصوص با انجمن تولید کنندگان باتری جلسه ای برگزار کند و به این موضوع رسیدگی شود.

وی درباره تعدد و نزدیک بودن واحدهای صنفی باتری فروشی که موجب گلایه فعالان بازار باتری شده است،گفت: اتحادیه در گذشته فاصله 500 متر را برای واحدهای صنفی در نظر گرفته بود اما تصویب قانون مجلس مبنی بر حذف محدودیت قانون صنفی و ایجاد رقابت بین واحدهای صنفی موجب شد این فاصله رعایت نشود و قانون اجازه رعایت حدود صنفی را به اتحادیه نمی دهد. بنابراین هر فردی که مشمول جواز کسب باشد اتحادیه باید بر اساس قانون عمل کند و جواز دهد.

رییس اتحادیه باتری سازان و باتری فروشان کشور در پایان خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه تمام کالاها در چند ماهه اخیر با افزایش نرخ ارز احتکار، گران و کمیاب شدند اما باتری از آن دسته کالاهایی بود که با چنین مشکلاتی مواجه نشد و در صورت افزایش قیمت نیز پس از مدتی کاهش می یابد. مقاومت قیمت باتری در برابر کاهش نرخ ارز نیز به دلیل خرید عمده بنکداران است که پس از فروش آنها مجددا شاهد کاهش قیمت باتری خواهیم بود.

جدیدی

6/11/99


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.086 seconds.