اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

قابلیت دریفت برای تویوتا سوپرا خودران؛ نتیجه مشارکت تویوتا و دانشگاه استنفورد

نویسنده

تیم تحریریه

۰۲ بهمن ۱۳۹۹
  • 0

مرکز تحقیقات و مهندسی شرکت تویوتا با نام TRI در همکاری مشترک با آزمایشگاه دینامیک دانشگاه استنفورد یک دستگاه تویوتا سوپرا را به صورت خودران در آورده‌اند که قابلیت بالایی در زمینه انجام حرکات دریفت دارد.

دو طرف به دنبال رسیدن به نتایج جدید در زمینه ساخت الگوریتم های مورد نیاز با قابلیت های مشابه با انسان و استفاده از این قابلیت ها برای ارتقا سیستم های خودران هستند.

در بسیاری از تصادفات راننده نیاز دارد تا با انجام یک مانور سریع از حادثه جلوگیری کند و این نیاز به واکنش سریع دارد. چیزی که در حال حاضر در محصولات شرکت تسلا مشاهده می‌شود که با تشخیص آن از وقوع حادثه جلوگیری می‌کند.

تویوتا به دنبال این است تا این سیستم های کمک رانندگی را در اختیار دیگر شرکت های خودروسازی نیز قرار دهد.

پرفسور دانشگاه استنفورد کریس جردس درباره این همکاری جدید می‌گوید:

«از سال 2008 تیم او مشغول به کار در این زمینه و ارتقا است تا بتواند از پس سخت ترین شرایط در حین وقوع سانحه بر بیاید و به خاطر همین به سراغ موتوراسپرت و دریفت رفته‌اند.»

دانشگاه استنفورد مقاله‌ای را در این زمینه منتشر کرده که با استفاده از کنترل خودکار ترمز، پدال گاز و...به کنترل وسیله نقلیه در حالت دریفت می‌پردازد.

مرکز تحقیقاتی تویوتا و استنفورد ویدیویی از این ماجراجویی جدید خود منتشر کرده‌اند که با وجود این که یک راننده درون خودرو قرار دارد اما سوپرا مجهز به کیت بدنه و بال عقب اختصاصی به سرعت شروع به انجام حرکت نمایشی دریفت می‌کند و صحنه های بسیار جذابی را رقم می‌زند.

پیش از این محققین دانشگاه استنفورد از مدل تاریخی دلئرون برای کنترل چرخ های عقب در حین حرکت دریفت به وسیله ترمزها استفاده کرده بودند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.061 seconds.