اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

فورد موستانگ تمام الکتریکی در سال ۲۰۲۸ راهی خط تولید می‌شود

نویسنده

تیم تحریریه

۰۲ بهمن ۱۳۹۹
  • 0

چه بخواهیم چه نخواهیم، مرگ پیشرانه‌های درون‌سوز اجتناب‌ناپذیر است. البته این اتفاق همین امروز یا فردا رخ نمی‌دهد اما نشانه‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهند موتورهای درون‌سوز به‌تدریج بازنشسته خواهند شد. حال گزارش جدیدی ادعا می‌کند که حتی محبوب‌ترین خودروی اسپرت جهان یعنی فورد موستانگ هم تا پیش از پایان دههٔ کنونی روی به قوای محرکهٔ الکتریکی خواهد آورد. به گفتهٔ اتوآنلاین دیلی، موستانگ کوپه مسیر موستانگ مک‌ایی را دنبال خواهد کرد.

این گزارش ادعا می‌کند که فورد در دسامبر سال ۲۰۲۸ تولید موستانگ را بدون موتورهای V8 یا اکوبوست و به‌صورت تمام الکتریکی آغاز خواهد کرد. نکتهٔ عجیب اینکه اتوآنلاین می‌گوید موستانگ الکتریکی در اصل نسل بعدی این خودرو خواهد بود که این یعنی نسل کنونی با اینکه در اواخر سال ۲۰۱۳ به بازار آمده، برای هفت سال دیگر همچنان تولید خواهد شد. گفته می‌شود در نسل بعدی موستانگ موتورهای بنزینی به‌طور کامل حذف شده و جای خود را به نمونه‌های الکتریکی خواهند داد. تولید این نسل هم قرار است در کارخانهٔ فورد در میشیگان یعنی جایی که مدل کنونی تولید می‌شود صورت گیرد.

بااین‌حال در نظر گرفتن عُمری پانزده‌ساله برای نسل کنونی موستانگ کمی عجیب است؛ بنابراین یک سناریوی احتمالی این خواهد بود که نسل ششم موستانگ (نسل فعلی که با کد S550 شناخته می‌شود) تا پیش از آمدن نسخهٔ تمام الکتریکی یک به‌روزرسانی بزرگ را تجربه کند؛ به‌عبارت‌دیگر، موستانگ بعدی که در سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۳۳ معرفی خواهد شد ممکن است خیلی از نسل کنونی متفاوت نباشد. پیش‌ازاین اتو نیوز در گزارشی اعلام کرده بود که نسل جدید موستانگ با کد S650 در سه‌ماههٔ چهارم سال ۲۰۲۲ روی خط تولید می‌رود و عمری هشت‌ساله دارد. برای این نسل صحبت از سامانهٔ چهارچرخ محرک هم به میان آمده اما در حال حاضر هیچ‌چیز رسمی نیست.

بنابراین هم‌اکنون گزارشات ضدونقیضی در مورد آیندهٔ این کوپهٔ اسپرت محبوب داریم و ممکن است خیلی چیزها تا سال ۲۰۲۸ تغییر کند؛ اما بااین‌وجود بسیار بعید به نظر می‌رسد که موستانگ کنونی بدون تغییر نسل تا آن زمان روی خط تولید باقی بماند و بنابراین اگر خبری از نسل کاملاً جدید نباشد حداقل شاهد یک به‌روزرسانی بزرگ خواهیم بود. از سوی دیگر اما فورد تاکنون در کانسپت‌های گوناگونی مثل لیتیوم EV (خودروی موجود در تصاویر) به روش‌های مختلفی موستانگ را الکتریکی کرده است که این نشان می‌دهد سازندهٔ آمریکایی به‌طورجدی به حذف موتورهای درون‌سوز از موستانگ فکر می‌کند.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.045 seconds.