اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

ب‌ام‌و iX با فناوری کلید دیجیتالی امن

نویسنده

تیم تحریریه

۲۸ دی ۱۳۹۹
  • 0

مدل جدید iX برای این خودروساز آلمانی به‌وضوح خودرویی مهم و ویترینی از نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید است. یکی از این فناوری‌ها، کلید دیجیتالی جدیدی است که با گوشی‌های آیفون سازگار بوده و در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

این آخرین نسخه از سیستم بدون کلید ویژه ب‌ام‌و با عنوان Digital Key Plus است که از فناوری Ultra-Wideband (UWB) یا فوق پهن باند که در تراشه‌های U1 آیفون‌های ۱۱ به بعد یافت می‌شود سود می‌برد. این نخستین خودروی باواریایی هاست که این ویژگی را ارائه می‌کند.

UWB یک فناوری ارتباطی رادیویی دیجیتال با برد کوتاه و پهنای باند زیاد است که از محلی سازی دقیق و با حداکثر امنیت ممکن برخوردار است. امنیت، مهم‌ترین ویژگی چنین سیستمی خواهد بود زیرا سیستم‌های بدون کلید فعلی، هدفی نسبتاً آسان برای سارقان محسوب می‌شوند.

به گفته ب‌ام‌و، دقت فوق‌العاده فناوری UWB تضمین می‌کند که حملات رله در جایی که سیگنال رادیویی مسدود شده، امکان‌پذیر نباشد. این موضوع با مسدودسازی امکان ردیابی سیگنال‌ها صورت می‌گیرد. اپل و ب‌ام‌و در همکاری نزدیک با کنسرسیوم اتصال اتومبیل (CCC) برای ایجاد نسل سوم کلید دیجیتالی برای باند فوق پهن تلاش می‌کنند. بدین ترتیب احتمالاً تا چند سال آینده شاهد انقراض کلیدهای فیزیکی خودروها و انتقال کلیدهای دیجیتالی به موبایل‌ها خواهیم بود.

ب‌ام‌و iX همچنین از جدیدترین سیستم اطلاعات و سرگرمی iDrive این شرکت سود می‌برد. بدین ترتیب این شرکت خودرو را تبدیل به وسیله متصل هوشمند برای راحتی و ایمنی بیشتر می‌کند.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.051 seconds.