اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

هایپریون XP-1 هیدروژنی در لاس‌وگاس

نویسنده

تیم تحریریه

۲۸ دی ۱۳۹۹
  • 0

چند ماه پس از پیش‌نمایش خودروی هیدروژنی هایپریون XP-1، نمونه اولیه استتار شده این خودرو در آزمایش‌های اخیر آن در لاس‌وگاس مشاهده شد.

در زیر پوسته چشمگیر XP-1 یک پیشرانه پیشرفته هیدروژنی قرار دارد که به گفته هایپریون شامل یک پیل سوختی با غشای تبادل پروتون، سیستم‌های ذخیره هیدروژن از جنس فیبر کربن و فناوری ذخیره انرژی ابرخازن می‌شود. بعلاوه چند موتور الکتریکی، وظیفه به حرکت درآوردن هر چهار چرخ این خودرو را همراه با یک گیربکس ۳ سرعته بر عهده دارند.

این استارت آپ از بیان جزئیات بیشتر درباره پیشرانه خودداری می‌کند اما ادعا کرده که این خودرو می‌تواند ظرف تنها ۲.۲ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست یابد. نهایت سرعت این خودرو هم ۳۵۶ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. ارقامی که برای هر خودرویی، بسیار تحسین‌برانگیز می‌باشند مخصوصاً اینکه آن خودرو از نوع هیدروژنی هم باشد.

نکته جالب‌تر اینکه ادعا می‌شود این خودرو با هر بار سوخت‌گیری که تنها ۵ دقیقه زمان نیاز دارد، می‌تواند به شعاع حرکتی ۱۶۳۵ کیلومتر برسد که بسیار فراتر از شعاع حرکتی و برد خودروهای الکتریکی است.

بااینکه در تصاویر، این خودرو ممکن است تنومند و بزرگ به نظر برسد اما به لطف شاسی مونوکوک تیتانیم کربن و بدنه سبک، وزن آن کمتر از ۱۰۳۲ کیلوگرم می‌باشد.

طراحی خارجی هایپریون XP-1 هم همانند فیلم‌های علمی تخیلی بوده و یک هایپرکار خشن را تداعی می‌کند. درهای جالب بال مانند، پوشش عجیب و پهن سرتاسری کابین و شیشه‌ها با روکش استتاری که باعث شده پنجره‌های جانبی بسیار باریک به نظر برسند، تیغه‌های غلاف مانند جانبی که برای آئرودینامیک فعال طراحی شده‌اند و خروجی‌های اگزوز بخار آب در عقب، به اندازه کافی برای برگرداندن سرها کفایت می‌کنند.

هایپریون قصد دارد تا تولید این خودرو را از سال ۲۰۲۲ آغاز کند و ۳۰۰ نسخه از آن را به فروش برساند. هنوز در مورد قیمت این خودرو خبری منتشر نشده است.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.053 seconds.