اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

652 هزار توسان فراخوانده شد

نویسنده

تیم تحریریه

۲۷ دی ۱۳۹۹
  • 0
تعداد توسان‌های فراخوانده شده برای رفع نقص به 652 هزار دستگاه رسید.فراخوان رفع نقص احتمال آتش‌سوزی هیوندایی توسان، شامل 427 هزار خودروی شاسی بلند دیگر از این خودروساز کره‌ای شده است.به گزارش سایپانیوز، هیوندایی مجبور شده در فایلی جداگانه به اطلاع «سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی» NHTSA برساند که باید 427 هزار دستگاه توسان به نمایندگی‌های هیوندایی فراخوانده شوند تا جلوی احتمال آتش‌سوزی در آنها گرفته شود. در مرحله اول از این فراخوان 180 هزار دستگاه خودروی «اس یو وی» توسان از این کمپانی فراخوانده شده بودند.

عیب کار در «واحد کنترل الکترونیکی بخش ترمز ضد قفل هیدرولیک» بود. در فراخوان مرحله اول فقط مدل‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ توسان درگیر این ماجرا بودند اما حالا در مرحله دوم این فراخوان مدل‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ هم اضافه شده‌اند و جمع خودروهای درگیر در این ماجرا تا به حال به «۶۵۲ هزار دستگاه» رسیده است. خوردگی در اجزای ترمز هیدرولیک ضدقفل این خودروها در شرایط گرما و رطوبت به‌تدریج باعث متصاعد شدن بویی خاص می‌شود و در برخی موارد حتی چراغ هشدار ترمز ABS در این خودروها روشن می‌شود. یعنی حتی صاحبان این خودروها هم اگر دقت داشته باشند شروع علائم این نقص را حس می‌کنند.هیوندایی از آتش‌سوزی‌های به وجود آمده اطلاع داشت؛ اما به تعداد رویدادها اشاره‌ای نکرده است. البته تا به حال حادثه‌ای هم گزارش نشده است. اما همین که هیوندایی از صاحبان توسان می‌خواهد تا رفع این نقص، خودروهای خود را در محیط‌های رو باز پارک کنند، نشان می‌دهد که مردم باید این موضوع را جدی بگیرند تا حداقل اگر خودرو آتش گرفت به منازل مردم سرایت نکند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.044 seconds.