اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

خودروهای بازار آمریکا سنگین‌تر و قوی‌تر از قبل شده‌اند!

نویسنده

تیم تحریریه

۲۵ دی ۱۳۹۹
  • 0

داده‌های آژانس حفاظت از محیط‌زیست آمریکا EPA نشان می‌دهد خودروهای فروخته شده در این کشور سنگین‌تر و قوی‌تر از گذشته شده‌اند.

جزئیات مربوط به گزارش روندهای صنعت خودرو در سال ۲۰۲۰ وزن متوسط خودروهای کلاس‌های گوناگون از سال ۱۹۷۵ تاکنون را نشان می‌دهد.

بیشترین افزایش وزن در کلاس پیکاپ ها رخ داده و متوسط وزن آن‌ها از سال ۱۹۷۵ تاکنون ۲۷ درصد افزایش یافته است. موضوع جالب اینکه وزن متوسط پیکاپ های جدید در آمریکا در مدل سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۳۶ کیلوگرم کاهش یافته که یکی از دلایل آن استفاده فورد F-150 از بدنه‌ای آلومینیومی بوده است.

وزن متوسط مینی ون‌ها ۷ درصد افزایش داشته و شاسی بلندهای مبتنی بر پیکاپ ها نیز هم‌اکنون ۵ درصد سنگین‌تر از سال ۱۹۷۵ هستند. وزن متوسط شاسی بلندهای جدید در این بازه زمانی ۷ درصد کاهش یافته و وزن سدان ها و استیشن‌ها ۱۳ درصد کاهش یافته است. در کل وزن متوسط خودروها از سال ۱۹۷۵ تاکنون ۲ درصد بیشتر شده است.

در گزارش EPA همچنین آمده که تفاوت بین سنگین‌ترین و سبک‌ترین خودروها در مدل سال ۲۰۱۹ حدود ۷۲۶ کیلوگرم بوده درحالی‌که این اختلاف در سال ۱۹۷۵ فقط ۹۷ کیلوگرم بوده است.

اما افزایش وزن خودروهای جدید با افزایش قدرت آن‌ها جبران شده است. در تمامی کلاس‌های خودرویی، یک خودروی جدید به‌طور متوسط ۷۹ درصد قوی‌تر از سال ۱۹۷۵ شده و پیکاپ ها قابل‌توجه‌ترین افزایش قدرت را کسبت کرده‌اند و ۱۴۳ درصد قوی‌تر شده‌اند. سدان/استیشن‌ها و شاسی بلندهای جدید نیز افزایش قدرت ۵۰ و ۷۱ درصدی را تجربه کرده‌اند. متوسط قدرت شاسی بلندهای سنتی و مینی ون‌ها نیز ۷۲ و ۸۶ درصد افزایش یافته است.

در سال‌های اولیه این گزارش شاهد کاهش متوسط قدرت از ۱۳۷ اسب بخار در مدل سال ۱۹۷۵ به ۱۰۲ اسب بخار تا مدل سال ۱۹۸۱ بوده‌ایم. البته از مدل سال ۱۹۸۱ به بعد شاهد افزایش ۳۳ درصدی قدرت خودروها طی ۳۸ سال بوده‌ایم. همچنین در سال ۱۹۸۰ حدود ۵۰ درصد خودروهای جدید قدرتی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ اسب بخار داشته‌اند. در مقابل انتظار می‌رود یک خودروی متوسط در مدل سال ۲۰۲۰ قدرت ۲۴۷ اسبی داشته باشد.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.155 seconds.