اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

نگاهی به آمار فروش پورشه در سال ۲۰۲۰، استقبال خوب از تایکان

نویسنده

تیم تحریریه

۲۵ دی ۱۳۹۹
  • 0

اولین خودروی الکتریکی و تولید انبوه پورشه با استقبال زیادی مواجه شده است. این خودروساز آلمانی در اواخر پاییز ۲۰۱۹ از سدان الکتریکی تایکان رونمایی کرد و اواخر همان سال نیز شاهد ورود این خودرو به بازار بودیم. حالا که سال ۲۰۲۰ به پایان رسیده می توانیم نگاهی به آمار فروش پورشه داشته باشیم و آن‌طور که مشخص است تایکان کاملاً قلب طرفداران را به دست آورده است. این خودرو در اولین سال کاملی که در بازار حضور داشته فروش ۲۰ هزار دستگاهی را پشت سر گذشته و فروش آن تقریباً به اندازه پورشه ۷۱۸ بوده است.

سال پیش در کل ۲۱۷۸۴ دستگاه پورشه ۷۱۸ باکستر و کیمن به فروش رسید درحالی‌که تایکان فروش ۲۰۰۱۵ دستگاهی را ثبت کرد. این یک عملکرد احساس‌برانگیز برای تایکان است. البته خودروهای الکتریکی در ابتدا فروش خوبی را تجربه می‌کند و در ادامه فروش آن‌ها کاهش می‌یابد. هرچند باید گفت تریم های بیشتری از تایکان در آینده عرضه خواهند شد و این موضوع می‌تواند باعث بهبود فروش تایکان شود.

البته تایکان راه زیادی برای پشت سر گذاشتن محصولات پرفروش دیگر پورشه دارد. کاین محبوب‌ترین محصول پورشه در جهان بوده و فروش ۹۲۸۶۰ دستگاهی را در سال ۲۰۲۰ ثبت کرده است. تایکان همچنین پشت سر ۹۱۱ با فروش ۳۴۳۲۸ دستگاهی قرار دارد. فروش خوب تایکان در حالی رقم خورده که شش هفته توقف تولید را تجربه کرده است. فروش کلی پورشه نیز با کاهش ۳ درصدی به ۲۷۲۱۶۲ دستگاه رسیده است. این خودروساز در آمریکا فروش ۵۷۲۹۵ دستگاهی را ثبت کرده که نسبت به فروش ۶۱۵۶۸ دستگاهی سال ۲۰۱۹ افت ۷ درصدی را نشان می‌دهد. البته فروش ژرمن‌ها در چین، آفریقا و خاورمیانه افزایش یافته است.

ارزان‌ترین تایکان با نام ۴S شناخته می‌شود هرچند انتظار می‌رود تریم پایه‌تری از این خودرو نیز تولید شود. پورشه همچنین در حال توسعه مدل دیگر با نام تایکان کراس توریسمو می‌باشد. قبلاً تصاویر جاسوسی این خودرو بدون پوشش استتاری منتشر شده و به نظر می‌رسد این خودرو در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.232 seconds.