اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

«صمت» به‌دنبال شکستن انحصار خودرو

نویسنده

تیم تحریریه

۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • 0
وزیرصنعت، معدن تجارت گفت: به‌دنبال شکستن انحصار تولید خودرو هستیم. علیرضا رزم‌حسینی درمصاحبه‌ای گفت: وزارت صمت به‌عنوان مسوول سیاست‌گذاری معتقد است بازار خودرو باید از انحصار دو خودروساز بزرگ دولتی کشور خارج شود.

وی با تا‌کید براینکه وزارت صنعت در دو ماه گذشته نشست‌های تخصصی متعددی را با خودروسازان، مصرف‌کنندگان، شورای رقابت و انجمن‌ها درخصوص خودرو برگزار کرده است گفت: اگر می‌خواهیم در کشور خودروی مناسب و با کیفیت داشته باشیم و شرایط تولید به سمتی حرکت کند که خودروی امن داشته باشیم، باید بازار را رقابتی کنیم. رزم حسینی با اشاره به سهم بالای ایران‌خودرو و سایپا از بازار گفت: نه تنها وزارت صنعت، حتی اقتصاددانان معتقدند برای اینکه کیفیت خودرو و قیمت خودرو در کشور بهتر شود باید بازار رقابتی ایجاد کنیم. وزیر صمت همچنین با اشاره به اینکه علاوه‌بر دو خودروساز بزرگ کشور، چند شرکت بخش‌خصوصی هم درحوزه خودروسازی فعال هستند، افزود: باید شرایطی فراهم کنیم که امکان تولید بیشتر با استفاده از توان داخلی ایجاد شود. وی با تا‌کید براینکه شکستن انحصار تنها با واردات نیست، بلکه یکی از راه‌های آن است، گفت: مسلم است که باید انحصار شکسته و بازار خودروی داخلی رقابتی شود.

 

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.059 seconds.