اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

ژاپن تا اواسط دهه ۲۰۳۰ فروش اتومبیل‌های بنزینی را ممنوع می‌کند

نویسنده

تیم تحریریه

۱۷ آذر ۱۳۹۹
  • 0

ژاپن می‌خواهد حدودا تا ۱۵ سال دیگر، فروش اتومبیل‌های بنزینی جدید را ممنوع کند. این تلاش قرار است در راستای رسیدن به تولید صفر کربن تا سال ۲۰۵۰ میلادی صورت بگیرد. این تصمیم هنوز به صورت رسمی اعلام نشده اما احتمالا مقامات ژاپنی خیلی زود و در واقع تا هفته دیگر از قانون جدید پرده برخواهند داشت. به این ترتیب، مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باید منتظر سخت‌گیری‌های هرچه بیشتر باشند که فاز نخست آن با ترویج اتومبیل‌های الکتریکی و هیبریدی آغاز شد.

یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن در ماه اکتبر سال جاری میلادی اعلام کرد که سال ۲۰۵۰ میلادی، ضرب الاجل تعیین شده برای ژاپن است تا تولید کربن را در کشور به صفر برساند. از سوی دیگر، کمپانی‌های بزرگ ژاپن اکنون موظف شده‌اند که از برنامه‌های خود برای کاهش تولید کربن در کوتاه‌مدت و میان‌مدت بردارند.

تصمیم اخیر ژاپنی‌ها به شدت مورد استقبال اکتیویست‌ها و همینطور سازمان ملل متحد قرار گرفته، اما در عین حال ناگفته نماند که ژاپن هنوز شدیدا متکی بر سوخت‌های فسیلی است و دولت این کشور نیز از جزییات برنامه‌های خود برای دستیابی به این مهم پرده بر نداشته است.

اتومبیل‌های هیبریدی و الکتریکی در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۴۰ درصد از مجموع اتومبیل‌های فروخته شده در بازار ژاپن را شامل می‌شدند و ژاپن اکنون برنامه دارد که سهم چنین اتومبیل‌هایی را تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۵۰ الی ۷۰ درصد برساند.

از سوی دیگر، در ماه سپتامبر بود که مقامات دولت محلی کالیفرنیا اعلام کردند که تا سال ۲۰۳۵ میلادی، تمام خودروهای فروخته شده در این ایالات باید تولید کربن صفر داشته باشند. در این میان کشور بریتانیا هم اهدافی بسیار جاه‌طلبانه‌تر برای خود تنظیم کرده و می‌خواهد فروش اتومبیل‌های بنزینی و دیزلی را تا سال ۲۰۳۰ میلادی ممنوع کند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.048 seconds.