اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

خروج فولکس‌واگن از تمامی مسابقات موتور اسپرت

نویسنده

تیم تحریریه

۱۳ آذر ۱۳۹۹
  • 0

بخش موتور اسپرت فولکس‌واگن محصولات بسیار جذابی از پولو GTI R5 گرفته تا ID.R رکوردشکن را توسعه داده اما این بخش حالا به پایان خط خود رسیده است.

فولکس واکن می‌گوید در حال تجمیع نقاط قوت خود برای حضور همه‌جانبه در عصر حمل‌ونقل الکتریکی بوده و به همین خاطر تمامی فعالیت‌های موتور اسپرت خود را خاتمه داده و بخش موتور اسپرت را نیز حذف می‌کند.

قطعاً این خبر خوشی برای طرفداران فولکس‌واگن نیست اما این کمپانی گفته که ۱۶۹ کارمند بخش موتور اسپرت در ماه‌های آتی به سایر بخش‌ها منتقل خواهند شد. دکتر فرانک ولش عضو هیئت‌مدیره فولکس‌واگن تلاش داشته کمی از تلخی این خبر بکاهد و گفته است:

تجربه فنی عمیقی که کارکنان موتور اسپورت دارند به همراه دانش به دست آمده از پروژه ID.R همچنان در اختیار فولکس‌واگن خواهد بود و به ما کمک خواهد کرد تا محصولات کاراتری از خانواده ID. را تولید کنیم.

فولکس‌واگن همچنین اظهار داشته تولید پولو GTI R5 را در پایان سال جاری میلادی خاتمه خواهد داد ولی تأمین بلندمدت قطعات یدکی این خودرو و گلف GTI TCR ادامه خواهد داشت بنابراین مالکان خواهند توانست تا آینده نزدیک به مسابقه با خودروهای خود ادامه دهند.

البته که خبر خروج فولکس‌واگن از تمامی موتور اسپرت تلخ است مخصوصاً اینکه ژرمن‌ها تاریخچه‌ای درخشان در موتور اسپرت دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به سه پیروزی در رالی داکار با توارگ، چهار پیروزی در مسابقات قهرمانی رالی جهان با پولو R WRC، دو عنوان قهرمانی در مسابقات TCR با گلف GTI و سه عنوان پیروزی رالی کراس جهانی با پولو اشاره کرد.

همچنین به نظر می‌رسد حذف بخش موتور اسپرت فولکس‌واگن به معنی خاتمه پروژه ID.R است. این خودروی الکتریکی پرفورمنس چندین رکورد مهم در پیست‌ها و رویدادهای مهم از جمله نوربرگ رینگ و پایکس پیک بر جای گذاشته است.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.173 seconds.