اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

درگ برادران آئودی اسپرت، RS6 در برابر RS Q8، استیشن یا کراس‌اوور؟

نویسنده

تیم تحریریه

۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • 0

بخش پرفورمنس بالای آئودی RS محصولات زیادی دارد که شامل کراس‌اوورها و استیشن‌ها هم می‌شود. پرچم‌دار این محصولات، مدل‌های RS Q8 و RS6 هستند که حالا کانال یوتیوب «همیلتون ریسینگ» تصمیم گرفته آن‌ها را در مسابقهٔ درگ در برابر هم قرار دهد. هردوی این ساخته‌های پرفورمنس آئودی، خودروهای چهاردر قدرتمندی هستند که از قوای محرکهٔ مشترکی استفاده می‌کنند اما آیا روی پیست هم پرفورمنس آن‌ها یکسان خواهد بود؟ هم RS6 و هم RS Q8 از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی آئودی استفاده می‌کنند که در هردو ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو در هردو خودرو از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سیستم کواتور به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند.

اولین مسابقهٔ درگ نشان می‌دهد که پرفورمنس دو خودرو بسیار به هم نزدیک است زیرا RS6 در این درگ با اختلاف بسیار جزئی در حد یک چراغ جلو پیروز شد. در درگ دوم، RS Q8 شروع بهتری داشت اما بااین‌حال تا پیش از رسیدن به خط پایان، RS6 از آن پیشی گرفت و بازهم پیروز شد. نبرد سوم، مسابقهٔ رولینگ از سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت است که نتیجهٔ مشابهی دارد زیرا در اینجا هم استیشن آئودی آرام‌آرام از برادر کراس‌اوور خود فاصله می‌گیرد تا هتریک خود را تکمیل کند.

بااین‌حال، هرچند RS Q8 نتوانست برادر کوتاه‌قامت خود را شکست دهد اما نمایش قابل‌توجهی در برابر RS6 داشت. این نشان می‌دهد که شاسی‌بلندهای امروزی دیگر آن خودروهای خانوادگی خسته‌کنندهٔ گذشته نیستند. خودروسازانی مثل آئودی، مهارت پرفورمنس خود را روی کراس‌اوورهای بزرگ و بزرگ‌تری پیاده کرده‌اند و این موجب ساخت خودروهای بلندقامتی شده که در پیست‌ها توانایی رقابت با سوپراسپرت‌ها و حتی مغلوب کردن آن‌ها را دارند. آئودی RS Q8 تنها یک نمونه از کراس‌اوورهای پرفورمنس بالایی است که سدان‌ها و استیشن‌ها باید مراقب آن باشند.

مشخصات فنی

آئودی RS6

آئودی RS Q8

پیشرانه ۴ لیتری V8 توئین توربو ۴ لیتری V8 توئین توربو
قدرت ۶۰۰ اسب بخار ۶۰۰ اسب بخار
گشتاور ۸۰۰ نیوتن متر ۸۰۰ نیوتن متر
گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ۸ سرعته اتوماتیک
محور محرک چهارچرخ چهارچرخ
وزن ۲۲۵۰ کیلوگرم ۲۴۰۰ کیلوگرم
قیمت ۱۱۰ هزار دلار ۱۱۵ هزار دلار
[دانلود ویدئو]
منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.159 seconds.