اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

کیا به دنبال توسعه پلتفرم نسل بعدی خودروهای نظامی

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • 0

از آنجایی که کیا به دنبال بازنگری در برنامه‌های خود است بنابراین با دولت کره جنوبی نیز همکاری خواهد کرد. این خودروساز مشهور امروز برنامه‌های خود برای توسعه پلتفرم استاندارد جدیدی را برای نسل بعدی خودروهای نظامی ۲.۵ و ۵ تنی اعلام کرده است. کیا می‌گوید ساخت نمونه‌های پیش‌تولیدی این پلتفرم طی یک سال شروع خواهد شد و بررسی‌های دولتی نیز از سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود. خودروهای جدید استفاده کننده از این پلتفرم نیز می‌توانند در سال ۲۰۲۴ تولید شوند.

هدف اصلی این پروژه جایگزینی خودروهای نظامی ۲.۵ و ۵ تنی کنونی با نمونه‌های جدید است. این خودروها دارای جدیدترین تکنولوژی‌ها از جمله پیشرانه دیزلی ۷ لیتری با گشتاور بالا، گیربکس اتوماتیک، دستیار پارک عقب، دید محیطی، ناوبری ماهواره‌ای و… خواهند بود. کیا همچنین خودروی ضدگلوله ۵ تنی جدیدی را تولید خواهد کرد. خودروهای تولید شده با این پلتفرم خواهند توانست پذیرای دیگر تجهیزات همچون سلاح‌ها و ملزومات نظامی باشند.

این برند کره‌ای همچنین در زمینه تکنولوژی سلول سختی، سیستم‌های رانندگی خودکار و پلتفرم الکتریکی تحقیقاتی را انجام خواهد داد و امکان استفاده از آن‌ها در زمینه‌های نظامی را بررسی خواهد کرد. کیا همچنین اقدام به تولید یک خودروی همه‌جاروی نظامی بر پایه شاسی موهاوه خواهد کرد هرچند این خودرو در زمینه‌های غیرنظامی نیز کاربرد خواهد داشت. کره‌ای‌ها برنامه‌هایی برای تولید پروتوتایپ اولیه این خودرو در سال آینده خواهد داشت و از دانش به دست آمده در زمینه توسعه خودروهای نظامی برای بهبود محصولات غیرنظامی خود استفاده خواهد کرد.

این اولین باری نیست که کیا در زمینه تولید خودرویی نظامی فعالیت می‌کند. کیا از اواخر دهه ۷۰ میلادی تولید خودروهای نظامی برای ارتش این کشور را شروع کرده و در نهایت اولین خودروی تاکتیکی و چندمنظوره کره را ساخته است. کیا از آن زمان تاکنون ۱۴۰ هزار خودروی نظامی را تولید کرده است. این خودروها حرف‌های زیادی برای گفتن داشته‌اند هرچند تغییرات زیادی در این بخش رخ داده که از جمله آن‌ها می‌توان به محصولات نظامی خودران اشاره کرد.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.253 seconds.