اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

به چه علت درِ رادیاتور معیوب می‌شود؟

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • 0
افزایش دمای موتور، جوش آوردن و حتی پایین رفتن سطح سیال خنک‌کاری در موتورهای احتراق‌داخلی از جمله مشکلاتی است که اغلب در زمان وجود نشتی یا حتی آب‌سوزی در خودرو رخ می‌دهد.

افزایش دمای موتور، جوش آوردن و حتی پایین رفتن سطح سیال خنک‌کاری در موتورهای احتراق‌داخلی از جمله مشکلاتی است که اغلب در زمان وجود نشتی یا حتی آب‌سوزی در خودرو رخ می‌دهد. اما اگر خودرو آب‌سوزی نداشته باشد و هیچ‌گونه نشتی نیز در سیستم خنک‌کاری خودرو وجود نداشته باشد، آن وقت ایراد از کدام بخش است؟ یکی از قطعات مهم سیستم خنک‌کاری درِ رادیاتور است که مالکان خودروها کم‌تر به‌آن توجه می‌کنند و این قطعه باید با ایجاد فشار و خلأ در سیستم خنک‌کاری سبب افزایش دمای جوش و مانع از خروج آب و تبخیر آن شود. مهم‌ترین دلیل خرابی درِ رادیاتور عدم‌استفاده از سیال خنک‌کاری مناسب و ضدیخ مناسب بوده که سبب ایجاد زنگ‌زدگی در آن می‌شود. این حالت سبب می‌شود در درازمدت سیال خنک‌کننده از درِ رادیاتور به‌مقدار اندک خارج شود و سطح آن به‌مرور کاهش یابد. همچنین در پی کاهش سطح سیال سیستم خنک‌کاری، دمای موتور خودرو افزایش یافته و موتور جوش می‌آورد. بر این اساس لازم است در فصل گرم سال به‌رغم سالم بودن سیستم خنک‌کاری اگر با مشکل افزایش دما و کاهش سطح سیال خنک‌کاری مواجه شدید، درِ رادیاتور را تعویض کنید. زیرا این مشکل تنها به‌دلیل معیوب بودن این قطعه به‌وجود می‌آید.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.189 seconds.